Weather Eenigenburg week
Weather forecast for Eenigenburg for this and next week.
Friday, May 1
22 / 12°C
| 0.0 mm | 14 km/h |
| 14 °C | 12 °C | 2 am | |
| 12 °C | 9 °C | 8 am | |
| 22 °C | 21 °C | 2 pm | |
| 22 °C | 22 °C | 8 pm |
sunrise 6:08 am
sunset 9:08 pm
HOURLY
sunset 9:08 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Eenigenburg, Netherlands extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h east-southeast |
1025 hPa | 46 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h southeast |
1024 hPa | 57 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 22 °C 21 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h south-southeast |
1022 hPa | 41 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 22 °C 22 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h southeast |
1018 hPa | 56 % | 12 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h south-southeast |
1018 hPa | 64 % | 9 °C | 28 % | 0% | 0% | 0% | 28% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h south-southwest |
1017 hPa | 75 % | 9 °C | 37 % | 0% | 6% | 21% | 22% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 20 °C 21 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h west-southwest |
1017 hPa | 78 % | 15 °C | 99 % | 0% | 46% | 1% | 97% | |
| 8 PM
2 PM
| rain | 16 °C 17 °C |
0.0-2.4 mm | 1.5 m/s5 km/h west-southwest |
1015 hPa | 81 % | 12 °C | 98 % | 0% | 40% | 63% | 93% | |
Eenigenburg, Netherlands - information
State: NetherlandsGPS coordinates: 52.7417; 4.7250
Time zone: Europe / Amsterdam
Population: 170
Altitude: 1 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Eenigenburg, Netherlands. Weather forecast Eenigenburg.
Eenigenburg - weather nearby - bigger cities
Eenigenburg - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Eenigenburg is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Eenigenburg
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:08 am | 9:08 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:38 pm | 14:59 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:28 am | 9:49 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:37 am | 10:40 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:30 am | 11:48 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 8:13 pm | 05/01/2026 5:32 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |