Weather De Hoek, North Brabant long-term weather forecast
Long-term weather forecast for De Hoek, North Brabant for ten days.
Thursday, Apr 30
21 / 8°C
| 0.0 mm | 22 km/h |
| 11 °C | 7 °C | 9 am | |
| 16 °C | 12 °C | 12 pm | |
| 20 °C | 16 °C | 3 pm | |
| 18 °C | 14 °C | 9 pm |
sunrise 6:13 am
sunset 9:00 pm
HOURLY
sunset 9:00 pm
|
|
|
|
Weather forecast De Hoek, North Brabant, Netherlands extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| partly cloudy | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h east |
1027 hPa | 34 % | -2 °C | 22 % | 0% | 0% | 0% | 22% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h east |
1027 hPa | 36 % | -2 °C | 12 % | 0% | 0% | 0% | 12% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h east |
1027 hPa | 39 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h east |
1027 hPa | 41 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h east |
1027 hPa | 43 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h east |
1027 hPa | 45 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h east |
1027 hPa | 44 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h east |
1028 hPa | 43 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h east |
1028 hPa | 39 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 11 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h east |
1028 hPa | 33 % | -4 °C | 5 % | 0% | 0% | 0% | 5% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 12 °C 8 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h east |
1028 hPa | 29 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 14 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h east |
1027 hPa | 25 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 16 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h east |
1027 hPa | 22 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 18 °C 14 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h east |
1027 hPa | 20 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 19 °C 15 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h east |
1026 hPa | 19 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 20 °C 16 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h east |
1026 hPa | 18 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 20 °C 16 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h east |
1025 hPa | 16 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 21 °C 17 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h east-southeast |
1025 hPa | 16 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 20 °C 16 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h east-southeast |
1024 hPa | 18 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 20 °C 16 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h east-southeast |
1024 hPa | 19 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 19 °C 16 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h east-southeast |
1024 hPa | 21 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h east-southeast |
1024 hPa | 23 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h east-southeast |
1025 hPa | 25 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h east-southeast |
1025 hPa | 29 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 15 °C 12 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h east-southeast |
1025 hPa | 33 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h east-southeast |
1026 hPa | 35 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h east-southeast |
1025 hPa | 38 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h east-southeast |
1024 hPa | 36 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 22 °C 19 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h southeast |
1021 hPa | 23 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 23 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h south-southeast |
1018 hPa | 20 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
De Hoek, North Brabant, Netherlands - information
State: NetherlandsGPS coordinates: 51.3567; 5.1444
Time zone: Europe / Amsterdam
Altitude: 31 m
The administrative part:
- North Brabant, 's-Hertogenbosch
- Gemeente Reusel-De Mierden, Reusel
Something wrong, something missing?
Weather De Hoek, North Brabant, Netherlands. Weather forecast De Hoek, North Brabant.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for De Hoek, North Brabant is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information De Hoek, North Brabant
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:13 am | 9 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:36 pm | 14:47 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:34 am | 9:39 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:47 am | 10:27 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:47 am | 11:28 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 6:53 pm | 04/30/2026 5:21 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |