Weather Breiberg long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Breiberg for ten days.
Sunday, May 3
17 / 13°C
| 10.5 mm | 18 km/h |
| 13 °C | 13 °C | 2 am | |
| 14 °C | 14 °C | 8 am | |
| 17 °C | 17 °C | 2 pm | |
| 14 °C | 15 °C | 8 pm |
sunrise 5:57 am
sunset 9:04 pm
HOURLY
sunset 9:04 pm
|
|
|
|
Weather forecast Breiberg, Netherlands extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| rain | 13 °C 12 °C |
1.2 mm | 3.4 m/s12 km/h east-northeast |
1014 hPa | 80 % | 9 °C | 95 % | 0% | 9% | 5% | 94% | |
| 8 AM
2 AM
| rain | 14 °C 14 °C |
1.2 mm | 3.7 m/s13 km/h south-southeast |
1011 hPa | 93 % | 12 °C | 87 % | 0% | 5% | 34% | 82% | |
| 2 PM
8 AM
| heavy rain | 17 °C 17 °C |
6.5 mm | 5.1 m/s18 km/h southwest |
1010 hPa | 80 % | 13 °C | 100 % | 0% | 50% | 97% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| rain | 14 °C 14 °C |
1.6 mm | 3.4 m/s12 km/h southwest |
1009 hPa | 95 % | 13 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 73% | |
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 12 °C 12 °C |
0.1 mm | 4.3 m/s15 km/h west-southwest |
1012 hPa | 96 % | 11 °C | 100 % | 0% | 100% | 7% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| light rain | 12 °C 12 °C |
0.6 mm | 3.7 m/s13 km/h west-southwest |
1014 hPa | 95 % | 11 °C | 100 % | 0% | 100% | 1% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 18 °C 18 °C |
0.5 mm | 3.5 m/s13 km/h west-southwest |
1015 hPa | 67 % | 12 °C | 99 % | 0% | 21% | 22% | 99% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northwest |
1015 hPa | 71 % | 11 °C | 88 % | 0% | 7% | 2% | 86% | |
Breiberg, Netherlands - information
State: NetherlandsGPS coordinates: 52.6755; 6.6679
Time zone: Europe / Amsterdam
Something wrong, something missing?
Weather Breiberg, Netherlands. Weather forecast Breiberg.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Breiberg is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Breiberg
data are always in the local timeSun and light
May 3, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:57 am | 9:04 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:30 pm | 15:06 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:16 am | 9:45 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:24 am | 10:37 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:15 am | 11:48 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/02/2026 10:37 pm | 05/03/2026 6:01 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |