Weather Breiberg tomorrow
| 9 °C | 6 °C | 9 am | |
| 14 °C | 11 °C | 12 pm | |
| 16 °C | 13 °C | 3 pm | |
| 13 °C | 10 °C | 9 pm |
sunrise 6:05 am
sunset 8:57 pm
HOURLY
sunset 8:57 pm
Weather forecast Breiberg April 29, 2026
During the day morning clear, later morning partly cloudy, in the afternoon clear. The highest temperature 17 °C. At night clear. The lowest temperature 5 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Breiberg, Netherlands extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h east-northeast |
1027 hPa | 51 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h east-northeast |
1027 hPa | 48 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h east-northeast |
1027 hPa | 46 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h east-northeast |
1027 hPa | 48 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h east-northeast |
1027 hPa | 53 % | -2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h east-northeast |
1027 hPa | 59 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h east-northeast |
1027 hPa | 63 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h east-northeast |
1028 hPa | 62 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h northeast |
1028 hPa | 56 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| partly cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h east-northeast |
1028 hPa | 49 % | 0 °C | 13 % | 0% | 0% | 0% | 13% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h east-northeast |
1029 hPa | 43 % | 0 °C | 50 % | 0% | 0% | 0% | 50% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h east-northeast |
1029 hPa | 36 % | -1 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h east-northeast |
1029 hPa | 33 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 15 °C 12 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h east-northeast |
1029 hPa | 32 % | -1 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h east-northeast |
1028 hPa | 33 % | 0 °C | 45 % | 0% | 0% | 0% | 45% | |
| 3 PM
9 AM
| partly cloudy | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h east-northeast |
1028 hPa | 34 % | 0 °C | 14 % | 0% | 0% | 0% | 14% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h east-northeast |
1028 hPa | 35 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h east-northeast |
1027 hPa | 35 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 6.4 m/s23 km/h east-northeast |
1027 hPa | 37 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 15 °C 12 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h east-northeast |
1027 hPa | 40 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h east-northeast |
1027 hPa | 43 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h east-northeast |
1028 hPa | 50 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h northeast |
1028 hPa | 59 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h east-northeast |
1029 hPa | 64 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h east-northeast |
1029 hPa | 66 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h east-northeast |
1029 hPa | 63 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h east |
1029 hPa | 60 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h east |
1029 hPa | 58 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h east-southeast |
1029 hPa | 57 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h east-southeast |
1030 hPa | 58 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h east |
1030 hPa | 59 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h east |
1030 hPa | 58 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h east |
1030 hPa | 54 % | 0 °C | 2 % | 0% | 0% | 0% | 2% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 17 °C 13 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h east-southeast |
1029 hPa | 24 % | -3 °C | 39 % | 0% | 0% | 0% | 39% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h east |
1027 hPa | 28 % | -1 °C | 50 % | 0% | 0% | 0% | 50% | |
Breiberg, Netherlands - information
State: NetherlandsGPS coordinates: 52.6755; 6.6679
Time zone: Europe / Amsterdam
Something wrong, something missing?
Weather Breiberg, Netherlands. Weather forecast Breiberg.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Breiberg is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Breiberg
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:05 am | 8:57 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:30 pm | 14:51 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:25 am | 9:37 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:35 am | 10:27 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:31 am | 11:32 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 5:34 pm | 04/29/2026 5:02 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |