Weather Choharwa, Eastern Region week
Weather forecast for Choharwa, Eastern Region for this and next week.
Monday, May 18
34 / 26°C
| 0.5 mm | 15 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Choharwa, Eastern Region, Nepal extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday 05/18/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
3 PM
| clear | 26 °C 30 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h east-southeast |
1001 hPa | 75 % | 21 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
4 PM
| clear | 25 °C 28 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h east |
1001 hPa | 76 % | 20 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
5 PM
| clear | 25 °C 28 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h east-southeast |
1001 hPa | 76 % | 20 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
6 PM
| clear | 25 °C 28 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h east-southeast |
1001 hPa | 76 % | 20 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
7 PM
| clear | 25 °C 28 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h east-southeast |
1001 hPa | 77 % | 20 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
8 PM
| clear | 25 °C 28 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h east-southeast |
1002 hPa | 78 % | 20 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
9 PM
| clear | 26 °C 30 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h east-southeast |
1003 hPa | 77 % | 21 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
10 PM
| clear | 27 °C 31 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h southeast |
1003 hPa | 73 % | 22 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 8 AM
11 PM
| clear | 29 °C 33 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h southeast |
1004 hPa | 68 % | 22 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
12 AM
| clear | 30 °C 34 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h southeast |
1004 hPa | 63 % | 22 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
1 AM
| clear | 32 °C 36 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h southeast |
1003 hPa | 60 % | 23 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| clear | 33 °C 38 °C |
0.5 mm | 4.2 m/s15 km/h southeast |
1002 hPa | 57 % | 23 °C | 7 % | 0% | 3% | 3% | 1% | |
| 5 PM
8 AM
| partly cloudy | 32 °C 37 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h east-southeast |
998 hPa | 60 % | 23 °C | 18 % | 0% | 10% | 12% | 0% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 28 °C 32 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h east-southeast |
1001 hPa | 72 % | 22 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
Tuesday 05/19/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| partly cloudy | 26 °C 30 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h east |
1002 hPa | 77 % | 22 °C | 21 % | 0% | 17% | 9% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| light rain showers | 33 °C 37 °C |
0.5 mm | 5.6 m/s20 km/h southeast |
1002 hPa | 56 % | 23 °C | 8 % | 0% | 0% | 7% | 1% | |
| 5 PM
8 AM
| clear | 33 °C 39 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h east |
998 hPa | 60 % | 23 °C | 11 % | 0% | 4% | 3% | 5% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 28 °C 32 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h east-southeast |
1001 hPa | 72 % | 22 °C | 4 % | 0% | 4% | 0% | 0% | |
Choharwa, Eastern Region, Nepal - information
State: NepalGPS coordinates: 26.7974; 86.3215
Time zone: Asia / Kathmandu
time difference in hours with time in US is +3:45 hours
Something wrong, something missing?
Weather Choharwa, Eastern Region, Nepal. Weather forecast Choharwa, Eastern Region.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Choharwa, Eastern Region is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Choharwa, Eastern Region
data are always in the local timeSun and light
May 18, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:10 am | 6:41 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 11:56 am | 13:31 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:44 am | 7:07 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:15 am | 7:37 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:43 am | 8:09 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/18/2026 6:04 am | 05/18/2026 8:45 pm |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |