Weather San Antonio [Granja] weekend
Weather forecast for San Antonio [Granja] for this and next weekend.
Wednesday, Apr 29
30 / 16°C
| 0.0 mm | 5 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast San Antonio [Granja], Mexico extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tuesday 04/21/2026 |
|||||||||||||
| 3 PM
5 PM
| rain showers | 27 °C 26 °C |
0.3 mm | 3.9 m/s14 km/h north-northwest |
1012 hPa | 29 % | 8 °C | 75 % | 0% | 0% | 65% | 29% | |
| 4 PM
6 PM
| rain | 26 °C 24 °C |
0.9 mm | 5.0 m/s18 km/h northeast |
1012 hPa | 31 % | 7 °C | 98 % | 0% | 0% | 96% | 43% | |
| 5 PM
7 PM
| overcast | 23 °C 22 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h west-southwest |
1014 hPa | 42 % | 9 °C | 91 % | 0% | 0% | 28% | 89% | |
| 6 PM
8 PM
| overcast | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h south-southwest |
1017 hPa | 63 % | 11 °C | 100 % | 0% | 8% | 38% | 100% | |
| 7 PM
9 PM
| cloudy | 19 °C 19 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h south |
1016 hPa | 60 % | 10 °C | 95 % | 0% | 0% | 12% | 94% | |
| 8 PM
10 PM
| cloudy | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southeast |
1017 hPa | 66 % | 11 °C | 100 % | 0% | 0% | 10% | 100% | |
| 9 PM
11 PM
| cloudy | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h south |
1018 hPa | 70 % | 11 °C | 100 % | 0% | 1% | 2% | 100% | |
| 10 PM
12 AM
| cloudy | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h southeast |
1019 hPa | 74 % | 11 °C | 100 % | 0% | 0% | 7% | 100% | |
| 11 PM
1 AM
| cloudy | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h west-northwest |
1020 hPa | 75 % | 11 °C | 97 % | 0% | 0% | 7% | 97% | |
Wednesday 04/22/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
2 AM
| cloudy | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h south-southwest |
1020 hPa | 77 % | 11 °C | 69 % | 0% | 0% | 11% | 65% | |
| 1 AM
3 AM
| partly cloudy | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h southeast |
1019 hPa | 82 % | 11 °C | 29 % | 0% | 0% | 25% | 5% | |
| 2 AM
4 AM
| partly cloudy | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h south-southeast |
1019 hPa | 88 % | 11 °C | 35 % | 0% | 0% | 22% | 16% | |
| 3 AM
5 AM
| partly cloudy | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h south-southeast |
1018 hPa | 91 % | 11 °C | 28 % | 0% | 0% | 14% | 18% | |
| 4 AM
6 AM
| clear | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h south |
1018 hPa | 92 % | 11 °C | 7 % | 0% | 0% | 7% | 0% | |
| 5 AM
7 AM
| clear | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h south |
1018 hPa | 91 % | 10 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 6 AM
8 AM
| clear | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h south |
1018 hPa | 90 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
9 AM
| clear | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h south-southeast |
1019 hPa | 85 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
10 AM
| clear | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h east-southeast |
1019 hPa | 64 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
11 AM
| clear | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northwest |
1019 hPa | 54 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
12 PM
| clear | 22 °C 21 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h northwest |
1018 hPa | 44 % | 9 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 11 AM
1 PM
| partly cloudy | 24 °C 23 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h northwest |
1017 hPa | 37 % | 8 °C | 16 % | 0% | 0% | 12% | 4% | |
| 12 PM
2 PM
| partly cloudy | 26 °C 25 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h northwest |
1015 hPa | 32 % | 8 °C | 24 % | 0% | 0% | 18% | 7% | |
| 1 PM
3 PM
| partly cloudy | 27 °C 26 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h west-northwest |
1014 hPa | 30 % | 8 °C | 18 % | 0% | 0% | 9% | 10% | |
| 2 PM
4 PM
| partly cloudy | 28 °C 27 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h west-northwest |
1012 hPa | 27 % | 7 °C | 25 % | 0% | 0% | 17% | 10% | |
| 3 PM
5 PM
| light rain showers | 27 °C 25 °C |
0.1 mm | 4.3 m/s15 km/h northwest |
1011 hPa | 27 % | 6 °C | 48 % | 0% | 0% | 32% | 24% | |
| 4 PM
6 PM
| heavy rain showers | 26 °C 25 °C |
2.6 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northeast |
1010 hPa | 30 % | 7 °C | 73 % | 0% | 0% | 36% | 59% | |
| 5 PM
7 PM
| rain showers | 20 °C 20 °C |
0.4 mm | 4.3 m/s15 km/h west-northwest |
1014 hPa | 61 % | 12 °C | 65 % | 0% | 7% | 30% | 52% | |
| 6 PM
8 PM
| overcast | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h south |
1014 hPa | 60 % | 11 °C | 86 % | 0% | 2% | 50% | 73% | |
| 7 PM
9 PM
| cloudy | 19 °C 19 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h south-southeast |
1015 hPa | 61 % | 11 °C | 77 % | 0% | 0% | 28% | 68% | |
| 8 PM
10 PM
| partly cloudy | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h south |
1015 hPa | 66 % | 11 °C | 18 % | 0% | 0% | 11% | 6% | |
| 9 PM
11 PM
| clear | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h south |
1016 hPa | 71 % | 11 °C | 6 % | 0% | 0% | 2% | 3% | |
| 10 PM
12 AM
| clear | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h south-southeast |
1016 hPa | 73 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
1 AM
| clear | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h south |
1016 hPa | 75 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
San Antonio [Granja], Mexico - information
State: MexicoGPS coordinates: 20.3933; -100.0153
Time zone: America / Mexico City
time difference in hours with time in US is -8 hours
Population: 5
Altitude: 1929 m
The administrative part:
- Querétaro, Queretaro
- San Juan del Río, San Juan del Río
Something wrong, something missing?
Weather San Antonio [Granja], Mexico. Weather forecast San Antonio [Granja].
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.