Weather Sabrūm weekend
Weather forecast for Sabrūm for this and next weekend.
|
Friday
5/1/26 |
Saturday
5/2/26 |
Sunday
5/3/26 |
Saturday from morning untill noon heavy rain showers, later morning initially heavy rain showers, later heavy rain, in the evening cloudy. Sunday from morning untill noon heavy rain, later morning initially heavy rain, later rain, in the evening overcast.
Sunday, May 3
26 / 23°C
| 9.0 mm | 7 km/h |
| 24 °C | 28 °C | 5 am | |
| 24 °C | 29 °C | 11 am | |
| 25 °C | 30 °C | 5 pm | |
| 24 °C | 28 °C | 11 pm |
sunrise 4:48 am
sunset 5:51 pm
HOURLY
sunset 5:51 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Sabrūm, India extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| heavy rain | 24 °C 28 °C |
6.9 mm | 5.5 m/s20 km/h south-southeast |
1005 hPa | 91 % | 22 °C | 100 % | 0% | 100% | 1% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| rain | 24 °C 29 °C |
2.1 mm | 1.9 m/s7 km/h west |
1008 hPa | 96 % | 23 °C | 100 % | 0% | 99% | 68% | 100% | |
| 5 PM
8 AM
| overcast | 25 °C 30 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h southeast |
1005 hPa | 92 % | 23 °C | 100 % | 0% | 44% | 0% | 100% | |
| 11 PM
2 PM
| overcast | 24 °C 28 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h southeast |
1007 hPa | 91 % | 22 °C | 100 % | 0% | 76% | 0% | 100% | |
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| heavy rain | 25 °C 29 °C |
10.8 mm | 4.4 m/s16 km/h south-southeast |
1008 hPa | 87 % | 22 °C | 99 % | 0% | 84% | 1% | 97% | |
| 11 AM
2 AM
| overcast | 25 °C 30 °C |
0.2 mm | 4.6 m/s17 km/h south |
1009 hPa | 96 % | 24 °C | 96 % | 0% | 14% | 0% | 95% | |
| 5 PM
8 AM
| overcast | 27 °C 32 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h south-southeast |
1006 hPa | 83 % | 23 °C | 100 % | 0% | 18% | 0% | 100% | |
| 11 PM
2 PM
| overcast | 25 °C 30 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h south-southeast |
1009 hPa | 92 % | 23 °C | 100 % | 0% | 68% | 0% | 100% | |
Sabrūm, India - information
State: IndiaGPS coordinates: 23.0015; 91.7243
Time zone: Asia / Kolkata
time difference in hours with time in US is +3:30 hours
Something wrong, something missing?
Weather Sabrūm, India. Weather forecast Sabrūm.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Sabrūm is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Sabrūm
data are always in the local timeSun and light
May 3, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:48 am | 5:51 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 11:19 am | 13:02 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:24 am | 6:15 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:57 am | 6:43 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:28 am | 7:11 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/02/2026 6:32 pm | 05/03/2026 5:27 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |