Weather Sabrūm weekend
Weather forecast for Sabrūm for this and next weekend.
|
Friday
5/1/26 |
Saturday
5/2/26 |
Sunday
5/3/26 |
Saturday from morning untill noon heavy rain showers, later morning initially heavy rain showers, later heavy rain, in the evening cloudy. Sunday from morning untill noon heavy rain, later morning initially heavy rain, later rain, in the evening overcast.
Friday, May 1
26 / 22°C
| 40.1 mm | 23 km/h |
| 25 °C | 30 °C | 9 am | |
| 23 °C | 28 °C | 12 pm | |
| 23 °C | 26 °C | 3 pm | |
| 23 °C | 26 °C | 9 pm |
sunrise 4:50 am
sunset 5:50 pm
HOURLY
sunset 5:50 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Sabrūm, India extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
3 PM
| overcast | 22 °C 25 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h southeast |
1008 hPa | 97 % | 21 °C | 100 % | 0% | 100% | 27% | 100% | |
| 1 AM
4 PM
| overcast | 22 °C 25 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h southeast |
1007 hPa | 95 % | 21 °C | 100 % | 0% | 100% | 17% | 100% | |
| 2 AM
5 PM
| overcast | 23 °C 27 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h southeast |
1007 hPa | 95 % | 21 °C | 100 % | 0% | 100% | 18% | 96% | |
| 3 AM
6 PM
| overcast | 23 °C 27 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h south-southeast |
1007 hPa | 94 % | 21 °C | 100 % | 0% | 100% | 13% | 100% | |
| 4 AM
7 PM
| overcast | 23 °C 27 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h south-southeast |
1007 hPa | 94 % | 21 °C | 100 % | 0% | 97% | 14% | 97% | |
| 5 AM
8 PM
| overcast | 23 °C 27 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h south-southeast |
1007 hPa | 94 % | 21 °C | 100 % | 0% | 100% | 3% | 95% | |
| 6 AM
9 PM
| overcast | 24 °C 28 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h south |
1007 hPa | 91 % | 22 °C | 100 % | 0% | 100% | 0% | 99% | |
| 7 AM
10 PM
| light rain | 25 °C 29 °C |
0.2 mm | 5.1 m/s18 km/h south-southeast |
1007 hPa | 90 % | 23 °C | 100 % | 0% | 100% | 8% | 100% | |
| 8 AM
11 PM
| heavy rain | 26 °C 31 °C |
3.7 mm | 4.4 m/s16 km/h south-southeast |
1008 hPa | 87 % | 23 °C | 100 % | 0% | 99% | 3% | 100% | |
| 9 AM
12 AM
| heavy rain | 25 °C 30 °C |
7.1 mm | 4.7 m/s17 km/h south |
1009 hPa | 95 % | 24 °C | 100 % | 0% | 100% | 4% | 100% | |
| 10 AM
1 AM
| heavy rain | 25 °C 30 °C |
8.7 mm | 4.2 m/s15 km/h south-southeast |
1008 hPa | 92 % | 23 °C | 100 % | 0% | 98% | 41% | 100% | |
| 11 AM
2 AM
| heavy rain | 24 °C 29 °C |
10.1 mm | 3.6 m/s13 km/h east-southeast |
1008 hPa | 95 % | 23 °C | 100 % | 0% | 99% | 39% | 99% | |
| 12 PM
3 AM
| heavy rain | 23 °C 27 °C |
6.9 mm | 4.0 m/s14 km/h east-northeast |
1008 hPa | 97 % | 22 °C | 100 % | 0% | 99% | 68% | 99% | |
| 1 PM
4 AM
| heavy rain | 23 °C 27 °C |
2.1 mm | 5.5 m/s20 km/h east-southeast |
1007 hPa | 96 % | 22 °C | 100 % | 0% | 36% | 99% | 100% | |
| 2 PM
5 AM
| heavy rain showers | 23 °C 27 °C |
1.1 mm | 5.1 m/s18 km/h southeast |
1005 hPa | 96 % | 22 °C | 100 % | 0% | 3% | 9% | 99% | |
| 3 PM
6 AM
| light rain showers | 23 °C 27 °C |
0.2 mm | 5.7 m/s21 km/h southeast |
1005 hPa | 96 % | 22 °C | 100 % | 0% | 0% | 1% | 100% | |
| 4 PM
7 AM
| cloudy | 23 °C 27 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h south-southeast |
1004 hPa | 95 % | 21 °C | 100 % | 0% | 0% | 3% | 100% | |
| 5 PM
8 AM
| overcast | 22 °C 25 °C |
0.0 mm | 6.5 m/s23 km/h south-southeast |
1004 hPa | 93 % | 21 °C | 100 % | 0% | 0% | 25% | 100% | |
| 6 PM
9 AM
| cloudy | 22 °C 25 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h south |
1005 hPa | 93 % | 21 °C | 100 % | 0% | 0% | 4% | 100% | |
| 7 PM
10 AM
| cloudy | 22 °C 25 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h south-southeast |
1006 hPa | 94 % | 21 °C | 100 % | 0% | 0% | 1% | 100% | |
| 8 PM
11 AM
| overcast | 23 °C 27 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h south-southeast |
1006 hPa | 92 % | 21 °C | 100 % | 0% | 0% | 28% | 100% | |
| 9 PM
12 PM
| cloudy | 23 °C 27 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h southeast |
1007 hPa | 92 % | 21 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 10 PM
1 PM
| cloudy | 22 °C 25 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h south-southeast |
1007 hPa | 93 % | 21 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 11 PM
2 PM
| overcast | 22 °C 25 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h south-southeast |
1007 hPa | 93 % | 20 °C | 16 % | 0% | 14% | 0% | 2% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| heavy rain showers | 23 °C 27 °C |
22.5 mm | 4.1 m/s15 km/h south-southeast |
1006 hPa | 93 % | 21 °C | 25 % | 0% | 25% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| heavy rain | 24 °C 29 °C |
9.7 mm | 3.7 m/s13 km/h north-northeast |
1007 hPa | 96 % | 23 °C | 100 % | 0% | 100% | 78% | 100% | |
| 5 PM
8 AM
| cloudy | 23 °C 26 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h south-southeast |
1003 hPa | 92 % | 22 °C | 85 % | 0% | 0% | 14% | 84% | |
| 11 PM
2 PM
| cloudy | 23 °C 27 °C |
0.1 mm | 4.6 m/s17 km/h south |
1006 hPa | 93 % | 21 °C | 83 % | 0% | 7% | 0% | 82% | |
Sabrūm, India - information
State: IndiaGPS coordinates: 23.0015; 91.7243
Time zone: Asia / Kolkata
time difference in hours with time in US is +3:30 hours
Something wrong, something missing?
Weather Sabrūm, India. Weather forecast Sabrūm.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Sabrūm is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Sabrūm
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:50 am | 5:50 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 11:20 am | 13:00 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:26 am | 6:14 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:58 am | 6:41 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:30 am | 7:10 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 4:44 pm | 05/01/2026 4:12 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |