Weather Kaupāti tomorrow
Weather forecast Kaupāti April 30, 2026
During the day heavy rain, in the evening heavy rain showers. The highest temperature 24 °C. Total rainfall 58.6 mm. At night rain. The lowest temperature 21 °C. Total rainfall 1.9 mm.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Kaupāti, India extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| heavy rain | 22 °C 26 °C |
21.5 mm | 2.6 m/s9 km/h northeast |
1006 hPa | 97 % | 21 °C | 100 % | 0% | 100% | 96% | 100% | |
| 11 AM
2 AM
| heavy rain | 23 °C 27 °C |
12.2 mm | 1.7 m/s6 km/h east |
1006 hPa | 94 % | 21 °C | 100 % | 0% | 46% | 78% | 100% | |
| 5 PM
8 AM
| heavy rain showers | 23 °C 27 °C |
24.9 mm | 3.1 m/s11 km/h east-southeast |
1003 hPa | 92 % | 21 °C | 81 % | 0% | 22% | 39% | 64% | |
| 11 PM
2 PM
| rain | 21 °C 25 °C |
1.9 mm | 2.0 m/s7 km/h northeast |
1007 hPa | 97 % | 20 °C | 100 % | 0% | 23% | 69% | 100% | |
Kaupāti, India - information
State: IndiaGPS coordinates: 26.5805; 92.2428
Time zone: Asia / Kolkata
time difference in hours with time in US is +3:30 hours
Something wrong, something missing?
Weather Kaupāti, India. Weather forecast Kaupāti.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Kaupāti is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Kaupāti
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:44 am | 5:52 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 11:18 am | 13:08 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:19 am | 6:17 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:51 am | 6:45 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:21 am | 7:15 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 3:51 pm | 04/30/2026 3:33 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |