Weather Kakaguda long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Kakaguda for ten days.
Saturday, May 23
38 / 28°C
| 0.0 mm | 19 km/h |
| 28 °C | 32 °C | 5 am | |
| 38 °C | 40 °C | 11 am | |
| 38 °C | 38 °C | 5 pm | |
| 30 °C | 33 °C | 11 pm |
sunrise 5:41 am
sunset 6:43 pm
HOURLY
sunset 6:43 pm
|
|
|
|
Weather forecast Kakaguda, India extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Saturday 05/23/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| overcast | 28 °C 31 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h west |
1007 hPa | 62 % | 20 °C | 93 % | 0% | 0% | 93% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| clear | 38 °C 40 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h northwest |
1007 hPa | 34 % | 19 °C | 7 % | 0% | 0% | 5% | 1% | |
| 5 PM
8 AM
| partly cloudy | 38 °C 39 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northwest |
1003 hPa | 25 % | 14 °C | 13 % | 0% | 0% | 7% | 6% | |
| 11 PM
2 PM
| clear | 30 °C 33 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h west |
1008 hPa | 57 % | 20 °C | 6 % | 0% | 0% | 6% | 0% | |
Sunday 05/24/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
8 PM
| clear | 28 °C 31 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h west |
1008 hPa | 65 % | 20 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
2 AM
| clear | 37 °C 39 °C |
0.2 mm | 4.4 m/s16 km/h northwest |
1008 hPa | 35 % | 18 °C | 7 % | 0% | 0% | 5% | 1% | |
| 5 PM
8 AM
| clear | 37 °C 38 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north-northwest |
1004 hPa | 26 % | 14 °C | 7 % | 0% | 0% | 6% | 1% | |
| 11 PM
2 PM
| partly cloudy | 30 °C 33 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h west-northwest |
1008 hPa | 55 % | 19 °C | 15 % | 0% | 0% | 15% | 0% | |
Kakaguda, India - information
State: IndiaGPS coordinates: 17.4595; 78.5047
Time zone: Asia / Kolkata
time difference in hours with time in US is +3:30 hours
Something wrong, something missing?
Weather Kakaguda, India. Weather forecast Kakaguda.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Kakaguda is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Kakaguda
data are always in the local timeSun and light
May 23, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:41 am | 6:43 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:12 pm | 13:02 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:17 am | 7:07 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:50 am | 7:35 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:22 am | 8:03 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/23/2026 12:05 pm | 05/24/2026 12:55 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |