Weather Servière weekend
Weather forecast for Servière for this and next weekend.
|
Today
5/15/26 |
Tomorrow
5/16/26 |
Sunday
5/17/26 |
Saturday during the day morning rain, later morning light rain, in the afternoon cloudy, in the evening partly cloudy. Sunday during the day morning cloudy, later morning overcast, in the afternoon light rain showers, in the evening cloudy.
Sunday, May 17
16 / 4°C
| 0.7 mm | 13 km/h |
| 9 °C | 8 °C | 9 am | |
| 13 °C | 12 °C | 12 pm | |
| 14 °C | 13 °C | 3 pm | |
| 12 °C | 11 °C | 9 pm |
sunrise 6:15 am
sunset 9:15 pm
HOURLY
sunset 9:15 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Servière, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/17/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h west-southwest |
1016 hPa | 89 % | 4 °C | 10 % | 0% | 8% | 2% | 2% | |
| 1 AM
7 PM
| partly cloudy | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h west-southwest |
1016 hPa | 92 % | 4 °C | 14 % | 0% | 6% | 3% | 7% | |
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h west-southwest |
1016 hPa | 93 % | 3 °C | 18 % | 0% | 3% | 2% | 15% | |
| 3 AM
9 PM
| partly cloudy | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h west-southwest |
1016 hPa | 92 % | 3 °C | 29 % | 0% | 0% | 10% | 28% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h west-southwest |
1016 hPa | 92 % | 2 °C | 58 % | 0% | 0% | 5% | 56% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h west-southwest |
1016 hPa | 92 % | 2 °C | 94 % | 0% | 0% | 7% | 94% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 4 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h west-southwest |
1016 hPa | 90 % | 2 °C | 97 % | 0% | 0% | 10% | 97% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h west-southwest |
1016 hPa | 87 % | 3 °C | 99 % | 0% | 18% | 32% | 99% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h south-southwest |
1016 hPa | 79 % | 4 °C | 99 % | 0% | 69% | 77% | 93% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south |
1016 hPa | 74 % | 5 °C | 99 % | 0% | 53% | 73% | 92% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south |
1016 hPa | 73 % | 6 °C | 100 % | 0% | 99% | 96% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h south |
1016 hPa | 70 % | 6 °C | 89 % | 0% | 73% | 61% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| light rain | 13 °C 12 °C |
0.1 mm | 2.4 m/s9 km/h south-southeast |
1016 hPa | 67 % | 7 °C | 99 % | 0% | 98% | 66% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| light rain | 14 °C 13 °C |
0.1 mm | 2.6 m/s9 km/h south |
1016 hPa | 69 % | 8 °C | 93 % | 0% | 70% | 86% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| light rain | 14 °C 13 °C |
0.1 mm | 3.7 m/s13 km/h west-southwest |
1015 hPa | 65 % | 8 °C | 96 % | 0% | 86% | 82% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h west-southwest |
1015 hPa | 67 % | 7 °C | 85 % | 0% | 72% | 82% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| partly cloudy | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h southwest |
1014 hPa | 61 % | 7 °C | 36 % | 0% | 25% | 25% | 4% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h west-southwest |
1014 hPa | 61 % | 8 °C | 46 % | 0% | 21% | 19% | 27% | |
| 6 PM
12 PM
| light rain | 16 °C 15 °C |
0.2 mm | 3.0 m/s11 km/h west-southwest |
1013 hPa | 61 % | 8 °C | 87 % | 0% | 16% | 16% | 83% | |
| 7 PM
1 PM
| light rain | 15 °C 14 °C |
0.2 mm | 4.3 m/s15 km/h southwest |
1013 hPa | 65 % | 8 °C | 87 % | 0% | 24% | 56% | 67% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h west-northwest |
1014 hPa | 75 % | 8 °C | 96 % | 0% | 3% | 67% | 89% | |
| 9 PM
3 PM
| overcast | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h south-southwest |
1014 hPa | 84 % | 9 °C | 96 % | 0% | 1% | 86% | 81% | |
| 10 PM
4 PM
| cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h south-southwest |
1016 hPa | 89 % | 9 °C | 68 % | 0% | 7% | 32% | 59% | |
| 11 PM
5 PM
| cloudy | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h southwest |
1016 hPa | 91 % | 9 °C | 81 % | 0% | 23% | 75% | 34% | |
Monday 05/18/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h west-southwest |
1016 hPa | 90 % | 8 °C | 82 % | 1% | 48% | 58% | 57% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h west |
1016 hPa | 86 % | 8 °C | 71 % | 2% | 45% | 46% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h west |
1016 hPa | 87 % | 7 °C | 58 % | 0% | 46% | 21% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h west-southwest |
1016 hPa | 90 % | 7 °C | 59 % | 2% | 44% | 3% | 28% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h west-southwest |
1016 hPa | 90 % | 7 °C | 71 % | 3% | 43% | 25% | 46% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h west-southwest |
1016 hPa | 89 % | 7 °C | 89 % | 2% | 54% | 53% | 74% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h west |
1016 hPa | 87 % | 7 °C | 80 % | 4% | 46% | 49% | 47% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h west |
1017 hPa | 86 % | 7 °C | 82 % | 0% | 59% | 54% | 15% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h west-southwest |
1017 hPa | 80 % | 6 °C | 75 % | 0% | 40% | 58% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h west-southwest |
1018 hPa | 73 % | 6 °C | 58 % | 0% | 22% | 47% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| light rain showers | 12 °C 10 °C |
0.2 mm | 4.2 m/s15 km/h west |
1018 hPa | 64 % | 5 °C | 39 % | 0% | 19% | 35% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| light rain showers | 12 °C 10 °C |
0.2 mm | 4.3 m/s15 km/h west |
1018 hPa | 60 % | 4 °C | 40 % | 0% | 20% | 35% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| rain showers | 13 °C 11 °C |
0.3 mm | 4.1 m/s15 km/h west |
1018 hPa | 59 % | 5 °C | 57 % | 0% | 18% | 50% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| light rain showers | 13 °C 11 °C |
0.2 mm | 4.0 m/s14 km/h west |
1018 hPa | 57 % | 5 °C | 60 % | 0% | 27% | 49% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| rain showers | 14 °C 12 °C |
1.5 mm | 3.8 m/s14 km/h west-northwest |
1018 hPa | 59 % | 6 °C | 79 % | 0% | 71% | 25% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 13 °C 12 °C |
0.1 mm | 0.9 m/s3 km/h northwest |
1017 hPa | 71 % | 8 °C | 28 % | 0% | 1% | 26% | 1% | |
Servière, France - information
State: FranceGPS coordinates: 45.6482; 2.8441
Time zone: Europe / Paris
Something wrong, something missing?
Weather Servière, France. Weather forecast Servière.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Servière is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Servière
data are always in the local timeSun and light
May 17, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:15 am | 9:15 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:45 pm | 15:00 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:39 am | 9:51 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:55 am | 10:35 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:02 am | 11:29 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/17/2026 6:05 am | 05/17/2026 10:49 pm |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |