Weather Servière weekend
Weather forecast for Servière for this and next weekend.
|
Today
5/15/26 |
Tomorrow
5/16/26 |
Sunday
5/17/26 |
Saturday during the day morning rain, later morning light rain, in the afternoon cloudy, in the evening partly cloudy. Sunday during the day morning cloudy, later morning overcast, in the afternoon light rain showers, in the evening cloudy.
Friday, May 15
8 / 6°C
| 0.0 mm | 14 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Servière, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/15/2026 |
|||||||||||||
| 9 PM
3 PM
| cloudy | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north-northwest |
1009 hPa | 74 % | 3 °C | 60 % | 0% | 14% | 40% | 35% | |
| 10 PM
4 PM
| partly cloudy | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h west-northwest |
1010 hPa | 83 % | 4 °C | 27 % | 0% | 10% | 21% | 7% | |
| 11 PM
5 PM
| partly cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h west |
1010 hPa | 89 % | 4 °C | 37 % | 0% | 15% | 28% | 3% | |
Saturday 05/16/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| overcast | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h west-southwest |
1011 hPa | 89 % | 4 °C | 99 % | 0% | 3% | 99% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| rain | 6 °C 4 °C |
0.9 mm | 2.5 m/s9 km/h west-southwest |
1011 hPa | 90 % | 4 °C | 100 % | 0% | 10% | 100% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| overcast | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h west-southwest |
1011 hPa | 89 % | 4 °C | 96 % | 0% | 21% | 93% | 14% | |
| 3 AM
9 PM
| overcast | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h west-southwest |
1010 hPa | 89 % | 4 °C | 98 % | 0% | 11% | 98% | 1% | |
| 4 AM
10 PM
| rain | 6 °C 4 °C |
0.4 mm | 3.3 m/s12 km/h west |
1010 hPa | 88 % | 4 °C | 99 % | 0% | 40% | 97% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| rain | 6 °C 4 °C |
0.3 mm | 3.2 m/s12 km/h west |
1011 hPa | 90 % | 4 °C | 95 % | 0% | 91% | 58% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| rain | 6 °C 4 °C |
0.4 mm | 2.6 m/s9 km/h west-southwest |
1011 hPa | 91 % | 5 °C | 100 % | 0% | 73% | 99% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| rain | 7 °C 5 °C |
0.4 mm | 3.0 m/s11 km/h west |
1011 hPa | 90 % | 5 °C | 92 % | 0% | 82% | 68% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| rain | 7 °C 5 °C |
0.3 mm | 3.5 m/s13 km/h west-northwest |
1012 hPa | 90 % | 5 °C | 93 % | 0% | 88% | 45% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| light rain | 7 °C 5 °C |
0.1 mm | 4.4 m/s16 km/h west-northwest |
1012 hPa | 88 % | 5 °C | 89 % | 0% | 87% | 21% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| light rain | 8 °C 6 °C |
0.2 mm | 4.3 m/s15 km/h northwest |
1013 hPa | 80 % | 5 °C | 100 % | 0% | 100% | 12% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h northwest |
1013 hPa | 74 % | 4 °C | 91 % | 0% | 89% | 18% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h northwest |
1013 hPa | 70 % | 4 °C | 89 % | 0% | 88% | 14% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h northwest |
1013 hPa | 65 % | 4 °C | 99 % | 0% | 99% | 17% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h northwest |
1014 hPa | 63 % | 4 °C | 89 % | 0% | 87% | 14% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h west-northwest |
1013 hPa | 56 % | 3 °C | 66 % | 0% | 57% | 26% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h west-northwest |
1013 hPa | 51 % | 2 °C | 63 % | 0% | 60% | 25% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h west-northwest |
1013 hPa | 50 % | 2 °C | 93 % | 0% | 93% | 58% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h northwest |
1013 hPa | 54 % | 3 °C | 47 % | 0% | 20% | 38% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h west-northwest |
1014 hPa | 58 % | 3 °C | 53 % | 0% | 35% | 33% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h northwest |
1014 hPa | 65 % | 4 °C | 35 % | 0% | 29% | 25% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| partly cloudy | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h northwest |
1015 hPa | 75 % | 5 °C | 35 % | 0% | 14% | 34% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| partly cloudy | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h west-southwest |
1016 hPa | 79 % | 5 °C | 15 % | 0% | 9% | 13% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h southwest |
1016 hPa | 84 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Servière, France - information
State: FranceGPS coordinates: 45.6482; 2.8441
Time zone: Europe / Paris
Something wrong, something missing?
Weather Servière, France. Weather forecast Servière.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Servière is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Servière
data are always in the local timeSun and light
May 15, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:17 am | 9:13 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:44 pm | 14:55 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:42 am | 9:48 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:58 am | 10:32 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:06 am | 11:25 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/15/2026 4:59 am | 05/15/2026 7:58 pm |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |