Weather Saint-Liguaire weekend
Weather forecast for Saint-Liguaire for this and next weekend.
|
Friday
5/1/26 |
Saturday
5/2/26 |
Sunday
5/3/26 |
Saturday during the day overcast, in the afternoon light rain, in the evening heavy rain. Sunday during the day morning heavy rain, later morning light rain, in the afternoon initially light rain, later clear.
Friday, May 1
21 / 14°C
| 0.2 mm | 4 km/h |
| 15 °C | 15 °C | 2 am | |
| 14 °C | 15 °C | 8 am | |
| 21 °C | 22 °C | 2 pm | |
| 21 °C | 23 °C | 8 pm |
sunrise 6:48 am
sunset 9:11 pm
HOURLY
sunset 9:11 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Saint-Liguaire, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 15 °C 16 °C |
0.1 mm | 2.9 m/s10 km/h south-southwest |
1019 hPa | 97 % | 14 °C | 100 % | 0% | 100% | 1% | 12% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 14 °C 15 °C |
0.1 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southwest |
1021 hPa | 95 % | 13 °C | 98 % | 0% | 98% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h south-southwest |
1021 hPa | 58 % | 12 °C | 99 % | 0% | 50% | 0% | 99% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h north-northeast |
1020 hPa | 69 % | 15 °C | 94 % | 0% | 0% | 1% | 94% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h east-southeast |
1020 hPa | 87 % | 12 °C | 100 % | 0% | 3% | 8% | 100% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h south-southeast |
1019 hPa | 61 % | 6 °C | 99 % | 0% | 11% | 28% | 99% | |
| 2 PM
8 AM
| light rain | 22 °C 22 °C |
0.9 mm | 4.4 m/s16 km/h south |
1017 hPa | 55 % | 12 °C | 100 % | 0% | 5% | 3% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| heavy rain | 20 °C 22 °C |
8.1 mm | 1.4 m/s5 km/h south |
1014 hPa | 77 % | 15 °C | 100 % | 0% | 10% | 53% | 100% | |
Saint-Liguaire, France - information
State: FranceGPS coordinates: 46.3271; -0.5126
Time zone: Europe / Paris
Something wrong, something missing?
Weather Saint-Liguaire, France. Weather forecast Saint-Liguaire.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Saint-Liguaire is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Saint-Liguaire
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:48 am | 9:11 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:59 pm | 14:22 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 6:14 am | 9:45 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:33 am | 10:26 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:46 am | 11:13 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 8:17 pm | 05/01/2026 6:13 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |