Weather Saint-Liguaire the day after tomorrow
Weather forecast Saint-Liguaire April 30, 2026
During the day morning rain showers, later morning overcast, in the afternoon heavy rain, in the evening cloudy. The highest temperature 23 °C. Total rainfall 8.7 mm. At night overcast. The lowest temperature 14 °C. Total rainfall 0.1 mm.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Saint-Liguaire, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h east |
1011 hPa | 64 % | 11 °C | 99 % | 0% | 0% | 0% | 99% | |
| 1 AM
7 PM
| partly cloudy | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h east-southeast |
1011 hPa | 69 % | 11 °C | 28 % | 0% | 0% | 0% | 28% | |
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h east-southeast |
1011 hPa | 66 % | 9 °C | 18 % | 0% | 0% | 7% | 11% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h east-southeast |
1011 hPa | 65 % | 9 °C | 46 % | 0% | 0% | 29% | 23% | |
| 4 AM
10 PM
| partly cloudy | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h east-southeast |
1011 hPa | 67 % | 9 °C | 24 % | 0% | 0% | 16% | 9% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h east-southeast |
1011 hPa | 70 % | 9 °C | 96 % | 0% | 0% | 36% | 95% | |
| 6 AM
12 AM
| heavy rain | 15 °C 14 °C |
1.1 mm | 3.4 m/s12 km/h east-southeast |
1011 hPa | 72 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 50% | 100% | |
| 7 AM
1 AM
| rain | 14 °C 13 °C |
0.8 mm | 2.8 m/s10 km/h east |
1012 hPa | 74 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 44% | 100% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h east |
1013 hPa | 77 % | 10 °C | 100 % | 0% | 0% | 28% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| heavy rain | 23 °C 23 °C |
6.7 mm | 2.4 m/s9 km/h south |
1014 hPa | 53 % | 12 °C | 100 % | 0% | 35% | 48% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 18 °C 19 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h south |
1016 hPa | 81 % | 15 °C | 75 % | 0% | 21% | 25% | 57% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 15 °C 16 °C |
0.1 mm | 2.9 m/s10 km/h south-southwest |
1019 hPa | 97 % | 14 °C | 100 % | 0% | 100% | 1% | 12% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 14 °C 15 °C |
0.1 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southwest |
1021 hPa | 95 % | 13 °C | 98 % | 0% | 98% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h south-southwest |
1021 hPa | 58 % | 12 °C | 99 % | 0% | 50% | 0% | 99% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h north-northeast |
1020 hPa | 69 % | 15 °C | 94 % | 0% | 0% | 1% | 94% | |
Saint-Liguaire, France - information
State: FranceGPS coordinates: 46.3271; -0.5126
Time zone: Europe / Paris
Something wrong, something missing?
Weather Saint-Liguaire, France. Weather forecast Saint-Liguaire.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Saint-Liguaire is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Saint-Liguaire
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:49 am | 9:09 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:59 pm | 14:20 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 6:15 am | 9:43 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:35 am | 10:24 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:48 am | 11:11 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 7:08 pm | 04/30/2026 5:54 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |