Weather Les Gonthéaumes today
| 16 °C | 17 °C | 8 pm | |
| 16 °C | 17 °C | 9 pm | |
| 16 °C | 17 °C | 10 pm | |
| 15 °C | 16 °C | 11 pm |
sunrise 6:30 am
sunset 8:38 pm
HOURLY
sunset 8:38 pm
Weather forecast Les Gonthéaumes April 28, 2026
Evening in the evening rain showers. The highest temperature 23 °C. Total rainfall 1.0 mm. At night fog. The lowest temperature 15 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Les Gonthéaumes, France extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 4 PM
10 AM
| heavy rain | 23 °C 23 °C |
4.3 mm | 2.2 m/s8 km/h west |
1012 hPa | 44 % | 10 °C | 91 % | 0% | 23% | 80% | 79% | |
| 5 PM
11 AM
| heavy rain | 20 °C 20 °C |
1.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north-northwest |
1013 hPa | 64 % | 12 °C | 100 % | 0% | 10% | 95% | 100% | |
| 6 PM
12 PM
| rain | 18 °C 19 °C |
0.3 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northwest |
1013 hPa | 79 % | 13 °C | 100 % | 0% | 35% | 93% | 100% | |
| 7 PM
1 PM
| rain | 17 °C 18 °C |
0.4 mm | 1.6 m/s6 km/h northwest |
1014 hPa | 84 % | 14 °C | 100 % | 0% | 17% | 96% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| rain | 16 °C 17 °C |
0.8 mm | 1.4 m/s5 km/h south-southeast |
1014 hPa | 91 % | 14 °C | 100 % | 0% | 21% | 98% | 100% | |
| 9 PM
3 PM
| light rain | 16 °C 17 °C |
0.2 mm | 1.1 m/s4 km/h south-southeast |
1014 hPa | 93 % | 14 °C | 100 % | 0% | 1% | 58% | 100% | |
| 10 PM
4 PM
| overcast | 16 °C 18 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h south-southwest |
1015 hPa | 96 % | 14 °C | 99 % | 0% | 0% | 91% | 99% | |
| 11 PM
5 PM
| partly cloudy | 15 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h south-southwest |
1014 hPa | 95 % | 14 °C | 20 % | 0% | 0% | 15% | 5% | |
Tomorrow, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 14 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h south-southwest |
1014 hPa | 95 % | 13 °C | 67 % | 0% | 0% | 37% | 49% | |
| 1 AM
7 PM
| fog | 14 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h south |
1014 hPa | 96 % | 13 °C | 89 % | 36% | 35% | 8% | 86% | |
| 2 AM
8 PM
| fog | 13 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h south-southwest |
1014 hPa | 97 % | 12 °C | 99 % | 36% | 35% | 12% | 99% | |
| 3 AM
9 PM
| fog | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h south-southwest |
1014 hPa | 98 % | 12 °C | 100 % | 36% | 37% | 12% | 100% | |
| 4 AM
10 PM
| fog | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h south |
1014 hPa | 99 % | 11 °C | 76 % | 43% | 42% | 11% | 46% | |
| 5 AM
11 PM
| fog | 11 °C 11 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h south |
1015 hPa | 99 % | 10 °C | 41 % | 35% | 34% | 0% | 7% | |
| 6 AM
12 AM
| fog | 11 °C 11 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h south |
1015 hPa | 99 % | 10 °C | 85 % | 81% | 83% | 5% | 4% | |
| 7 AM
1 AM
| fog | 10 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h south |
1015 hPa | 99 % | 10 °C | 100 % | 76% | 100% | 3% | 28% | |
| 8 AM
2 AM
| fog | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h south-southeast |
1015 hPa | 97 % | 11 °C | 88 % | 28% | 85% | 0% | 17% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 14 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h south-southeast |
1015 hPa | 91 % | 12 °C | 41 % | 7% | 41% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| partly cloudy | 17 °C 18 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h south-southeast |
1015 hPa | 76 % | 12 °C | 25 % | 9% | 25% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 19 °C 20 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h west-southwest |
1015 hPa | 66 % | 12 °C | 10 % | 0% | 0% | 0% | 10% | |
| 12 PM
6 AM
| partly cloudy | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h north-northwest |
1014 hPa | 56 % | 12 °C | 14 % | 0% | 4% | 3% | 8% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 22 °C 22 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h north |
1014 hPa | 51 % | 11 °C | 64 % | 0% | 5% | 8% | 60% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 24 °C 24 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h northwest |
1013 hPa | 46 % | 11 °C | 96 % | 0% | 1% | 10% | 96% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 24 °C 24 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h northeast |
1013 hPa | 46 % | 11 °C | 91 % | 0% | 7% | 10% | 89% | |
| 4 PM
10 AM
| rain | 23 °C 23 °C |
0.3 mm | 1.7 m/s6 km/h north |
1013 hPa | 46 % | 11 °C | 98 % | 0% | 40% | 26% | 96% | |
| 5 PM
11 AM
| heavy rain | 23 °C 23 °C |
1.6 mm | 2.4 m/s9 km/h north-northeast |
1013 hPa | 51 % | 12 °C | 98 % | 0% | 3% | 14% | 98% | |
| 6 PM
12 PM
| rain | 21 °C 21 °C |
0.7 mm | 1.5 m/s5 km/h west |
1014 hPa | 58 % | 12 °C | 99 % | 0% | 7% | 45% | 99% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 19 °C 20 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h west-northwest |
1014 hPa | 71 % | 13 °C | 98 % | 0% | 2% | 25% | 97% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 18 °C 19 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h west-southwest |
1014 hPa | 77 % | 14 °C | 97 % | 0% | 0% | 7% | 97% | |
| 9 PM
3 PM
| cloudy | 17 °C 18 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h west-southwest |
1015 hPa | 86 % | 14 °C | 85 % | 0% | 0% | 1% | 85% | |
| 10 PM
4 PM
| cloudy | 16 °C 17 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h southwest |
1015 hPa | 89 % | 14 °C | 55 % | 0% | 0% | 0% | 55% | |
| 11 PM
5 PM
| partly cloudy | 15 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h south-southwest |
1016 hPa | 91 % | 13 °C | 15 % | 0% | 0% | 0% | 15% | |
Les Gonthéaumes, France - information
State: FranceGPS coordinates: 44.9939; 5.7691
Time zone: Europe / Paris
Something wrong, something missing?
Weather Les Gonthéaumes, France. Weather forecast Les Gonthéaumes.
Les Gonthéaumes - weather nearby - bigger cities
Les Gonthéaumes - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Les Gonthéaumes is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Les Gonthéaumes
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Les Gonthéaumes
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:30 am | 8:38 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:34 pm | 14:08 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:58 am | 9:11 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:19 am | 9:50 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:36 am | 10:34 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 4:25 pm | 04/28/2026 4:56 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |