Weather Porsmusa long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Porsmusa for ten days.
Wednesday, May 6
12 / 8°C
| 0.0 mm | 18 km/h |
|
|
|
|
Weather forecast Porsmusa, Finland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 05/06/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
8 PM
| clear | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h south-southwest |
1004 hPa | 84 % | 5 °C | 2 % | 0% | 0% | 2% | 0% | |
| 9 AM
2 AM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h south-southeast |
1012 hPa | 64 % | 2 °C | 8 % | 0% | 3% | 7% | 0% | |
| 3 PM
8 AM
| partly cloudy | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h west-southwest |
1011 hPa | 43 % | 0 °C | 14 % | 0% | 15% | 0% | 0% | |
| 9 PM
2 PM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h south-southwest |
1009 hPa | 61 % | 2 °C | 4 % | 0% | 0% | 1% | 2% | |
Thursday 05/07/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
8 PM
| partly cloudy | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h south-southeast |
1011 hPa | 81 % | 2 °C | 16 % | 0% | 0% | 7% | 9% | |
| 9 AM
2 AM
| cloudy | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h south-southwest |
1014 hPa | 70 % | 3 °C | 85 % | 0% | 0% | 0% | 83% | |
| 3 PM
8 AM
| partly cloudy | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h west-southwest |
1012 hPa | 45 % | 0 °C | 15 % | 0% | 1% | 15% | 0% | |
| 9 PM
2 PM
| partly cloudy | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h west-southwest |
1015 hPa | 62 % | 2 °C | 22 % | 0% | 0% | 22% | 0% | |
Porsmusa, Finland - information
State: FinlandGPS coordinates: 61.3697; 21.6345
Time zone: Europe / Helsinki
time difference in hours with time in US is +1 hours
Something wrong, something missing?
Weather Porsmusa, Finland. Weather forecast Porsmusa.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Porsmusa is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Porsmusa
data are always in the local timeSun and light
May 6, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:09 am | 9:52 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:30 pm | 16:43 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:06 am | 10:56 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 1:55 am | 1:03 am |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/06/2026 3:56 am | 05/06/2026 5:52 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |