Weather Porsmusa week
Weather forecast for Porsmusa for this and next week.
Friday, May 1
20 / 5°C
| 0.0 mm | 14 km/h |
| 5 °C | 3 °C | 3 am | |
| 11 °C | 10 °C | 9 am | |
| 20 °C | 19 °C | 3 pm | |
| 14 °C | 14 °C | 9 pm |
sunrise 5:23 am
sunset 9:39 pm
HOURLY
sunset 9:39 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Porsmusa, Finland extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
8 PM
| partly cloudy | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h west-southwest |
1022 hPa | 90 % | 3 °C | 13 % | 0% | 1% | 0% | 11% | |
| 9 AM
2 AM
| cloudy | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h west-southwest |
1021 hPa | 70 % | 5 °C | 70 % | 0% | 0% | 0% | 71% | |
| 3 PM
8 AM
| partly cloudy | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h west-southwest |
1017 hPa | 41 % | 6 °C | 18 % | 0% | 0% | 0% | 21% | |
| 9 PM
2 PM
| cloudy | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h south-southwest |
1013 hPa | 68 % | 8 °C | 46 % | 0% | 0% | 0% | 46% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
8 PM
| cloudy | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h south-southeast |
1011 hPa | 82 % | 5 °C | 41 % | 0% | 0% | 14% | 40% | |
| 9 AM
2 AM
| partly cloudy | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h southwest |
1009 hPa | 63 % | 4 °C | 17 % | 0% | 0% | 12% | 3% | |
| 3 PM
8 AM
| clear | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h southwest |
1008 hPa | 48 % | 4 °C | 5 % | 0% | 0% | 0% | 5% | |
| 9 PM
2 PM
| cloudy | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h south-southwest |
1005 hPa | 65 % | 8 °C | 85 % | 0% | 2% | 3% | 85% | |
Porsmusa, Finland - information
State: FinlandGPS coordinates: 61.3697; 21.6345
Time zone: Europe / Helsinki
time difference in hours with time in US is +1 hours
Something wrong, something missing?
Weather Porsmusa, Finland. Weather forecast Porsmusa.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Porsmusa is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Porsmusa
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:23 am | 9:39 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:30 pm | 16:15 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:25 am | 10:38 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 2:50 am | 12:17 am |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 8:39 pm | 05/01/2026 4:43 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |