Weather Kolbeter Bühel long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Kolbeter Bühel for ten days.
Thursday, May 21
22 / 14°C
| 1.7 mm | 14 km/h |
| 14 °C | 13 °C | 2 am | |
| 16 °C | 15 °C | 8 am | |
| 22 °C | 21 °C | 2 pm | |
| 20 °C | 20 °C | 8 pm |
sunrise 5:08 am
sunset 8:35 pm
HOURLY
sunset 8:35 pm
|
|
|
|
Weather forecast Kolbeter Bühel, Austria extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 05/21/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h west-northwest |
1024 hPa | 72 % | 9 °C | 26 % | 0% | 0% | 3% | 25% | |
| 8 AM
2 AM
| light rain showers | 16 °C 15 °C |
0.5 mm | 4.7 m/s17 km/h west-northwest |
1025 hPa | 69 % | 10 °C | 40 % | 0% | 0% | 0% | 39% | |
| 2 PM
8 AM
| light rain showers | 22 °C 21 °C |
0.6 mm | 4.0 m/s14 km/h northwest |
1025 hPa | 43 % | 8 °C | 32 % | 0% | 7% | 28% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| light rain showers | 20 °C 20 °C |
0.6 mm | 2.3 m/s8 km/h northwest |
1024 hPa | 53 % | 10 °C | 10 % | 0% | 4% | 8% | 0% | |
Friday 05/22/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h west-northwest |
1027 hPa | 85 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| light rain showers | 16 °C 16 °C |
0.7 mm | 3.9 m/s14 km/h northwest |
1029 hPa | 73 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 23 °C 22 °C |
0.1 mm | 4.5 m/s16 km/h north |
1027 hPa | 41 % | 9 °C | 33 % | 0% | 2% | 32% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 21 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north-northeast |
1027 hPa | 46 % | 9 °C | 13 % | 0% | 11% | 8% | 0% | |
Kolbeter Bühel, Austria - information
State: AustriaGPS coordinates: 48.2167; 16.2333
Time zone: Europe / Vienna
Something wrong, something missing?
Weather Kolbeter Bühel, Austria. Weather forecast Kolbeter Bühel.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Kolbeter Bühel is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Kolbeter Bühel
data are always in the local timeSun and light
May 21, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:08 am | 8:35 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:51 pm | 15:27 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:29 am | 9:15 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:39 am | 10:04 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:32 am | 11:13 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/21/2026 9:34 am | 05/22/2026 1:27 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |