Weather Saint Martins today
| 14 °C | 12 °C | 5 pm | |
| 13 °C | 11 °C | 7 pm | |
| 12 °C | 10 °C | 9 pm | |
| 11 °C | 10 °C | 11 pm |
sunrise 5:50 am
sunset 7:50 pm
HOURLY
sunset 7:50 pm
Weather forecast Saint Martins April 28, 2026
Evening in the evening overcast. The highest temperature 14 °C. At night cloudy. The lowest temperature 11 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Saint Martins, Wisconsin, USA extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 3 PM
4 PM
| clear | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h west |
1012 hPa | 58 % | 5 °C | 10 % | 0% | 8% | 0% | 2% | |
| 4 PM
5 PM
| overcast | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h west |
1011 hPa | 56 % | 5 °C | 97 % | 0% | 0% | 71% | 93% | |
| 5 PM
6 PM
| overcast | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h west |
1011 hPa | 57 % | 6 °C | 98 % | 0% | 0% | 20% | 97% | |
| 6 PM
7 PM
| overcast | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h west-northwest |
1011 hPa | 58 % | 6 °C | 100 % | 0% | 0% | 14% | 100% | |
| 7 PM
8 PM
| overcast | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h northwest |
1012 hPa | 60 % | 5 °C | 100 % | 0% | 0% | 39% | 100% | |
| 8 PM
9 PM
| overcast | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h northwest |
1012 hPa | 64 % | 6 °C | 100 % | 0% | 0% | 80% | 100% | |
| 9 PM
10 PM
| overcast | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h west-northwest |
1013 hPa | 68 % | 6 °C | 100 % | 0% | 0% | 85% | 100% | |
| 10 PM
11 PM
| overcast | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h west-northwest |
1013 hPa | 69 % | 6 °C | 100 % | 0% | 0% | 84% | 100% | |
| 11 PM
12 AM
| overcast | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h northwest |
1013 hPa | 71 % | 6 °C | 100 % | 0% | 0% | 92% | 100% | |
Tomorrow, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
1 AM
| overcast | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h northwest |
1013 hPa | 73 % | 6 °C | 100 % | 0% | 7% | 91% | 100% | |
| 1 AM
2 AM
| overcast | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h northwest |
1013 hPa | 75 % | 6 °C | 86 % | 0% | 19% | 85% | 28% | |
| 2 AM
3 AM
| partly cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 7.3 m/s26 km/h north |
1013 hPa | 76 % | 5 °C | 36 % | 0% | 17% | 26% | 1% | |
| 3 AM
4 AM
| cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h north |
1013 hPa | 85 % | 3 °C | 60 % | 0% | 26% | 44% | 28% | |
| 4 AM
5 AM
| partly cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h north |
1013 hPa | 83 % | 3 °C | 35 % | 0% | 0% | 35% | 0% | |
| 5 AM
6 AM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 6.4 m/s23 km/h north |
1014 hPa | 82 % | 3 °C | 96 % | 0% | 0% | 96% | 0% | |
| 6 AM
7 AM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 7.3 m/s26 km/h north |
1014 hPa | 82 % | 3 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 0% | |
| 7 AM
8 AM
| cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 6.8 m/s24 km/h north |
1014 hPa | 82 % | 3 °C | 80 % | 0% | 0% | 80% | 0% | |
| 8 AM
9 AM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 7.1 m/s26 km/h north |
1015 hPa | 81 % | 3 °C | 99 % | 0% | 6% | 99% | 0% | |
| 9 AM
10 AM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 7.2 m/s26 km/h north |
1015 hPa | 80 % | 3 °C | 99 % | 0% | 45% | 98% | 0% | |
| 10 AM
11 AM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 7.1 m/s26 km/h north |
1016 hPa | 78 % | 2 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 0% | |
| 11 AM
12 PM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 6.8 m/s24 km/h north |
1016 hPa | 78 % | 2 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 0% | |
| 12 PM
1 PM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 6.3 m/s23 km/h north-northeast |
1016 hPa | 79 % | 2 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 0% | |
| 1 PM
2 PM
| cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h north-northeast |
1016 hPa | 80 % | 2 °C | 77 % | 0% | 75% | 37% | 0% | |
| 2 PM
3 PM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h north-northeast |
1016 hPa | 79 % | 2 °C | 89 % | 0% | 64% | 84% | 0% | |
| 3 PM
4 PM
| overcast | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h northeast |
1016 hPa | 81 % | 2 °C | 100 % | 0% | 73% | 100% | 0% | |
| 4 PM
5 PM
| overcast | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h northeast |
1016 hPa | 83 % | 2 °C | 99 % | 0% | 99% | 90% | 0% | |
| 5 PM
6 PM
| light rain showers | 5 °C 3 °C |
0.1 mm | 2.6 m/s9 km/h east-northeast |
1015 hPa | 84 % | 2 °C | 32 % | 0% | 21% | 15% | 0% | |
| 6 PM
7 PM
| rain | 5 °C 3 °C |
0.3 mm | 2.2 m/s8 km/h east-northeast |
1016 hPa | 82 % | 2 °C | 86 % | 0% | 65% | 64% | 0% | |
| 7 PM
8 PM
| cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h southwest |
1016 hPa | 82 % | 3 °C | 71 % | 0% | 10% | 70% | 0% | |
| 8 PM
9 PM
| rain showers | 6 °C 4 °C |
0.5 mm | 1.3 m/s5 km/h southeast |
1016 hPa | 84 % | 3 °C | 66 % | 0% | 51% | 34% | 0% | |
| 9 PM
10 PM
| cloudy | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northeast |
1017 hPa | 84 % | 3 °C | 68 % | 0% | 0% | 68% | 0% | |
| 10 PM
11 PM
| clear | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h west-northwest |
1017 hPa | 85 % | 3 °C | 11 % | 0% | 3% | 8% | 0% | |
| 11 PM
12 AM
| clear | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h northwest |
1017 hPa | 84 % | 3 °C | 12 % | 0% | 0% | 12% | 0% | |
Saint Martins, Wisconsin, USA - information
State: Wisconsin, USAGPS coordinates: 42.9022; -88.0565
Time zone: America / Chicago
time difference in hours with time in US is -7 hours
Something wrong, something missing?
Weather Saint Martins, Wisconsin, USA. Weather forecast Saint Martins.
Saint Martins - weather nearby - bigger cities
Saint Martins - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Saint Martins is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Saint Martins
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Saint Martins
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:50 am | 7:50 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:49 pm | 13:59 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:18 am | 8:21 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:42 am | 8:58 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:01 am | 9:39 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 3:58 pm | 04/28/2026 4:16 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |