Weather Ozero Bobrove week
Weather forecast for Ozero Bobrove for this and next week.
Saturday, May 2
12 / 0°C
| 0.0 mm | 14 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Ozero Bobrove, Ukraine extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
8 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northeast |
1022 hPa | 72 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
2 AM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northeast |
1024 hPa | 47 % | -2 °C | 4 % | 0% | 4% | 0% | 0% | |
| 3 PM
8 AM
| overcast | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h north-northeast |
1022 hPa | 35 % | -3 °C | 97 % | 0% | 0% | 97% | 0% | |
| 9 PM
2 PM
| partly cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h northeast |
1022 hPa | 51 % | -2 °C | 21 % | 0% | 0% | 16% | 8% | |
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
8 PM
| partly cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h north-northeast |
1022 hPa | 70 % | -2 °C | 31 % | 0% | 0% | 0% | 30% | |
| 9 AM
2 AM
| overcast | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h northeast |
1022 hPa | 58 % | 0 °C | 94 % | 0% | 25% | 84% | 59% | |
| 3 PM
8 AM
| overcast | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h east-northeast |
1018 hPa | 39 % | 0 °C | 98 % | 0% | 48% | 98% | 0% | |
| 9 PM
2 PM
| overcast | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northeast |
1017 hPa | 59 % | 1 °C | 93 % | 0% | 15% | 93% | 0% | |
Ozero Bobrove, Ukraine - information
State: UkraineGPS coordinates: 48.7941; 38.6398
Time zone: Europe / Kyiv
time difference in hours with time in US is +1 hours
Something wrong, something missing?
Weather Ozero Bobrove, Ukraine. Weather forecast Ozero Bobrove.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Ozero Bobrove is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Ozero Bobrove
data are always in the local timeSun and light
May 2, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:03 am | 7:42 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:22 pm | 14:38 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:27 am | 8:18 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:43 am | 9:03 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:50 am | 9:56 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/01/2026 7:51 pm | 05/02/2026 4:47 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |