Weather Novyy Karantyn the day after tomorrow
| 11 °C | 10 °C | 9 am | |
| 12 °C | 11 °C | 12 pm | |
| 12 °C | 10 °C | 3 pm | |
| 11 °C | 9 °C | 9 pm |
sunrise 5:23 am
sunset 7:39 pm
HOURLY
sunset 7:39 pm
Weather forecast Novyy Karantyn April 30, 2026
During the day light rain, in the evening initially light rain, later overcast. The highest temperature 13 °C. Total rainfall 2.2 mm. At night the lowest temperature 10 °C. Total rainfall 0.4 mm.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Novyy Karantyn, Ukraine extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
5 PM
| overcast | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h west |
1020 hPa | 68 % | 4 °C | 99 % | 0% | 40% | 98% | 91% | |
| 1 AM
6 PM
| overcast | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h west |
1020 hPa | 74 % | 6 °C | 100 % | 0% | 25% | 100% | 19% | |
| 2 AM
7 PM
| overcast | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h west-northwest |
1020 hPa | 74 % | 6 °C | 91 % | 0% | 32% | 88% | 0% | |
| 3 AM
8 PM
| overcast | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h northwest |
1020 hPa | 79 % | 7 °C | 100 % | 0% | 30% | 100% | 0% | |
| 4 AM
9 PM
| overcast | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h north-northwest |
1020 hPa | 78 % | 7 °C | 100 % | 0% | 32% | 100% | 99% | |
| 5 AM
10 PM
| light rain | 11 °C 10 °C |
0.2 mm | 4.0 m/s14 km/h north-northwest |
1020 hPa | 76 % | 6 °C | 100 % | 0% | 37% | 100% | 29% | |
| 6 AM
11 PM
| light rain | 10 °C 9 °C |
0.2 mm | 3.5 m/s13 km/h north-northwest |
1020 hPa | 79 % | 7 °C | 100 % | 0% | 51% | 100% | 35% | |
| 7 AM
12 AM
| cloudy | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h north-northeast |
1020 hPa | 81 % | 7 °C | 73 % | 0% | 48% | 46% | 25% | |
| 8 AM
1 AM
| light rain | 11 °C 10 °C |
0.2 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northeast |
1020 hPa | 78 % | 7 °C | 96 % | 0% | 44% | 77% | 75% | |
| 9 AM
2 AM
| light rain | 11 °C 10 °C |
0.2 mm | 2.6 m/s9 km/h north |
1020 hPa | 78 % | 7 °C | 95 % | 0% | 39% | 88% | 59% | |
| 10 AM
3 AM
| overcast | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northeast |
1020 hPa | 79 % | 7 °C | 100 % | 0% | 71% | 100% | 21% | |
| 11 AM
4 AM
| light rain | 11 °C 10 °C |
0.2 mm | 3.1 m/s11 km/h northeast |
1020 hPa | 78 % | 7 °C | 100 % | 0% | 21% | 100% | 37% | |
| 12 PM
5 AM
| overcast | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northeast |
1020 hPa | 77 % | 7 °C | 100 % | 0% | 43% | 100% | 4% | |
| 1 PM
6 AM
| overcast | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northeast |
1019 hPa | 76 % | 7 °C | 93 % | 0% | 39% | 53% | 77% | |
| 2 PM
7 AM
| overcast | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h north-northeast |
1019 hPa | 69 % | 7 °C | 100 % | 0% | 82% | 97% | 100% | |
| 3 PM
8 AM
| light rain | 12 °C 10 °C |
0.2 mm | 6.4 m/s23 km/h northeast |
1019 hPa | 69 % | 6 °C | 100 % | 0% | 48% | 100% | 100% | |
| 4 PM
9 AM
| light rain | 11 °C 9 °C |
0.2 mm | 6.6 m/s24 km/h north-northeast |
1019 hPa | 75 % | 7 °C | 100 % | 0% | 79% | 100% | 100% | |
| 5 PM
10 AM
| overcast | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 6.4 m/s23 km/h north-northeast |
1019 hPa | 77 % | 7 °C | 100 % | 0% | 54% | 100% | 100% | |
| 6 PM
11 AM
| overcast | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 6.8 m/s24 km/h north-northeast |
1019 hPa | 72 % | 6 °C | 100 % | 0% | 26% | 100% | 100% | |
| 7 PM
12 PM
| overcast | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 7.4 m/s27 km/h north-northeast |
1019 hPa | 70 % | 6 °C | 100 % | 0% | 43% | 100% | 100% | |
| 8 PM
1 PM
| overcast | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 7.6 m/s27 km/h northeast |
1019 hPa | 68 % | 5 °C | 100 % | 0% | 20% | 96% | 100% | |
| 9 PM
2 PM
| overcast | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 7.3 m/s26 km/h northeast |
1019 hPa | 64 % | 4 °C | 100 % | 0% | 4% | 100% | 98% | |
| 10 PM
3 PM
| overcast | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 7.2 m/s26 km/h northeast |
1019 hPa | 62 % | 4 °C | 99 % | 0% | 15% | 98% | 64% | |
| 11 PM
4 PM
| overcast | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 7.3 m/s26 km/h northeast |
1019 hPa | 61 % | 4 °C | 100 % | 0% | 40% | 100% | 100% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
5 PM
| overcast | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 7.3 m/s26 km/h northeast |
1019 hPa | 60 % | 4 °C | 100 % | 0% | 93% | 96% | 57% | |
| 1 AM
6 PM
| overcast | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 7.4 m/s27 km/h northeast |
1019 hPa | 61 % | 4 °C | 100 % | 0% | 46% | 100% | 100% | |
| 2 AM
7 PM
| light rain | 11 °C 8 °C |
0.1 mm | 7.7 m/s28 km/h northeast |
1018 hPa | 67 % | 5 °C | 100 % | 0% | 64% | 100% | 100% | |
| 3 AM
8 PM
| overcast | 11 °C 9 °C |
0.4 mm | 7.6 m/s27 km/h northeast |
1018 hPa | 71 % | 5 °C | 100 % | 0% | 89% | 100% | 99% | |
| 9 AM
2 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 6.4 m/s23 km/h east-northeast |
1018 hPa | 64 % | 4 °C | 100 % | 0% | 35% | 100% | 100% | |
| 3 PM
8 AM
| overcast | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h northeast |
1018 hPa | 65 % | 4 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 100% | |
| 9 PM
2 PM
| rain | 11 °C 9 °C |
1.5 mm | 5.8 m/s21 km/h northeast |
1018 hPa | 64 % | 4 °C | 100 % | 0% | 24% | 100% | 100% | |
Novyy Karantyn, Ukraine - information
State: UkraineGPS coordinates: 45.3563; 36.5264
Time zone: Europe / Simferopol
time difference in hours with time in US is +1 hours
Something wrong, something missing?
Weather Novyy Karantyn, Ukraine. Weather forecast Novyy Karantyn.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Novyy Karantyn is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Novyy Karantyn
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:23 am | 7:39 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:31 pm | 14:15 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:50 am | 8:12 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:11 am | 8:51 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:26 am | 9:37 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 5:32 pm | 04/30/2026 4:26 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |