Weather Işıklar weekend
Weather forecast for Işıklar for this and next weekend.
Wednesday, Apr 29
17 / 9°C
| 12.8 mm | 6 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Işıklar, Turkey extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday 04/20/2026 |
|||||||||||||
| 5 PM
10 AM
| cloudy | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south-southwest |
1007 hPa | 83 % | 10 °C | 96 % | 0% | 10% | 9% | 96% | |
| 6 PM
11 AM
| rain showers | 14 °C 14 °C |
0.6 mm | 1.0 m/s4 km/h east |
1007 hPa | 84 % | 11 °C | 96 % | 0% | 9% | 10% | 96% | |
| 7 PM
12 PM
| overcast | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h west-northwest |
1008 hPa | 88 % | 9 °C | 87 % | 0% | 72% | 27% | 47% | |
| 8 PM
1 PM
| partly cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h north |
1008 hPa | 90 % | 10 °C | 28 % | 0% | 0% | 4% | 25% | |
| 9 PM
2 PM
| partly cloudy | 10 °C 10 °C |
0.0 mm | 0.6 m/s2 km/h north-northwest |
1009 hPa | 91 % | 9 °C | 22 % | 0% | 8% | 2% | 14% | |
| 10 PM
3 PM
| partly cloudy | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h north-northeast |
1009 hPa | 89 % | 8 °C | 30 % | 0% | 2% | 28% | 1% | |
| 11 PM
4 PM
| clear | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h northeast |
1009 hPa | 89 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Tuesday 04/21/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
5 PM
| light rain showers | 9 °C 8 °C |
0.2 mm | 1.6 m/s6 km/h east-northeast |
1009 hPa | 91 % | 7 °C | 7 % | 0% | 7% | 0% | 0% | |
| 1 AM
6 PM
| cloudy | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h northeast |
1009 hPa | 91 % | 7 °C | 78 % | 0% | 75% | 10% | 0% | |
| 2 AM
7 PM
| cloudy | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h northeast |
1009 hPa | 93 % | 8 °C | 39 % | 0% | 37% | 3% | 0% | |
| 3 AM
8 PM
| cloudy | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h northeast |
1009 hPa | 93 % | 8 °C | 80 % | 0% | 80% | 0% | 0% | |
| 4 AM
9 PM
| overcast | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h northeast |
1009 hPa | 94 % | 8 °C | 93 % | 0% | 93% | 0% | 0% | |
| 5 AM
10 PM
| overcast | 10 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h northeast |
1009 hPa | 95 % | 8 °C | 87 % | 0% | 87% | 1% | 0% | |
| 6 AM
11 PM
| partly cloudy | 10 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h northeast |
1010 hPa | 94 % | 9 °C | 35 % | 0% | 32% | 7% | 0% | |
| 7 AM
12 AM
| partly cloudy | 11 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h east-northeast |
1010 hPa | 90 % | 9 °C | 36 % | 0% | 20% | 24% | 0% | |
| 8 AM
1 AM
| cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h east-southeast |
1010 hPa | 87 % | 10 °C | 40 % | 0% | 14% | 30% | 0% | |
| 9 AM
2 AM
| cloudy | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h south |
1011 hPa | 82 % | 10 °C | 47 % | 0% | 35% | 17% | 0% | |
| 10 AM
3 AM
| light rain showers | 15 °C 15 °C |
0.2 mm | 1.4 m/s5 km/h south |
1011 hPa | 79 % | 11 °C | 80 % | 0% | 78% | 3% | 3% | |
| 11 AM
4 AM
| heavy rain | 16 °C 16 °C |
2.7 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southwest |
1011 hPa | 70 % | 10 °C | 100 % | 0% | 100% | 71% | 6% | |
| 12 PM
5 AM
| light rain showers | 14 °C 13 °C |
0.2 mm | 2.6 m/s9 km/h southwest |
1011 hPa | 75 % | 9 °C | 85 % | 0% | 34% | 58% | 50% | |
| 1 PM
6 AM
| rain showers | 15 °C 15 °C |
0.5 mm | 3.2 m/s12 km/h north-northwest |
1011 hPa | 75 % | 10 °C | 57 % | 0% | 9% | 37% | 46% | |
| 2 PM
7 AM
| cloudy | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north |
1010 hPa | 71 % | 10 °C | 56 % | 0% | 3% | 12% | 50% | |
| 3 PM
8 AM
| cloudy | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h west |
1010 hPa | 67 % | 9 °C | 82 % | 0% | 8% | 21% | 79% | |
| 4 PM
9 AM
| partly cloudy | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h west |
1010 hPa | 65 % | 9 °C | 25 % | 0% | 6% | 21% | 3% | |
| 5 PM
10 AM
| partly cloudy | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h southwest |
1010 hPa | 67 % | 10 °C | 27 % | 0% | 4% | 18% | 10% | |
| 6 PM
11 AM
| partly cloudy | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h southwest |
1010 hPa | 80 % | 11 °C | 35 % | 0% | 5% | 13% | 24% | |
| 7 PM
12 PM
| partly cloudy | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west |
1010 hPa | 88 % | 11 °C | 21 % | 0% | 13% | 16% | 4% | |
| 8 PM
1 PM
| clear | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h north-northwest |
1011 hPa | 87 % | 9 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 9 PM
2 PM
| clear | 11 °C 11 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h north |
1012 hPa | 86 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
3 PM
| clear | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h north |
1012 hPa | 87 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
4 PM
| clear | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h north |
1012 hPa | 85 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Işıklar, Turkey - information
State: TurkeyGPS coordinates: 37.1862; 40.5407
Time zone: Europe / Istanbul
time difference in hours with time in US is +1 hours
Something wrong, something missing?
Weather Işıklar, Turkey. Weather forecast Işıklar.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.