Weather Hacıağaç long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Hacıağaç for ten days.
Monday, May 18
27 / 13°C
| 0.0 mm | 20 km/h |
|
|
|
|
Weather forecast Hacıağaç, Turkey extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday 05/18/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
5 PM
| clear | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h northwest |
1008 hPa | 83 % | 13 °C | 10 % | 0% | 0% | 0% | 10% | |
| 1 AM
6 PM
| clear | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h northwest |
1008 hPa | 88 % | 13 °C | 7 % | 0% | 0% | 0% | 7% | |
| 2 AM
7 PM
| clear | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h northwest |
1008 hPa | 90 % | 13 °C | 8 % | 0% | 0% | 0% | 8% | |
| 3 AM
8 PM
| clear | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h north-northwest |
1008 hPa | 89 % | 12 °C | 7 % | 0% | 0% | 0% | 7% | |
| 4 AM
9 PM
| clear | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h north-northwest |
1008 hPa | 86 % | 11 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 5 AM
10 PM
| clear | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h north-northwest |
1008 hPa | 83 % | 10 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 6 AM
11 PM
| clear | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h north-northwest |
1009 hPa | 82 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
12 AM
| clear | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h north |
1009 hPa | 74 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
1 AM
| clear | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h north-northwest |
1010 hPa | 57 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
2 AM
| clear | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h north-northwest |
1010 hPa | 40 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
8 AM
| clear | 27 °C 26 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h west |
1009 hPa | 36 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
2 PM
| cloudy | 19 °C 20 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h west-southwest |
1011 hPa | 72 % | 14 °C | 52 % | 0% | 0% | 0% | 52% | |
Tuesday 05/19/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
8 PM
| clear | 15 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north |
1009 hPa | 89 % | 13 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
2 AM
| clear | 23 °C 23 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north |
1009 hPa | 45 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
8 AM
| clear | 29 °C 28 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h west |
1008 hPa | 32 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
2 PM
| overcast | 20 °C 21 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h west-southwest |
1008 hPa | 75 % | 15 °C | 98 % | 0% | 0% | 0% | 98% | |
Hacıağaç, Turkey - information
State: TurkeyGPS coordinates: 36.7603; 28.2054
Time zone: Europe / Istanbul
time difference in hours with time in US is +1 hours
Something wrong, something missing?
Weather Hacıağaç, Turkey. Weather forecast Hacıağaç.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Hacıağaç is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Hacıağaç
data are always in the local timeSun and light
May 18, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:57 am | 8:10 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:03 pm | 14:13 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:27 am | 8:40 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:52 am | 9:15 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:14 am | 9:53 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/18/2026 6:50 am | 05/18/2026 10:36 pm |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |