Weather Fesliğen long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Fesliğen for ten days.
Monday, May 4
19 / 12°C
| 0.2 mm | 11 km/h |
| 12 °C | 11 °C | 3 am | |
| 14 °C | 13 °C | 9 am | |
| 19 °C | 17 °C | 3 pm | |
| 14 °C | 13 °C | 9 pm |
sunrise 5:19 am
sunset 7:09 pm
HOURLY
sunset 7:09 pm
|
|
|
|
Weather forecast Fesliğen, Turkey extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
8 PM
| cloudy | 12 °C 10 °C |
0.2 mm | 4.4 m/s16 km/h west |
1011 hPa | 64 % | 5 °C | 75 % | 0% | 10% | 75% | 0% | |
| 9 AM
2 AM
| clear | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h west |
1014 hPa | 65 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
8 AM
| overcast | 19 °C 17 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h west-southwest |
1011 hPa | 40 % | 5 °C | 99 % | 0% | 0% | 99% | 0% | |
| 9 PM
2 PM
| clear | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 0.1 m/s0 km/h north |
1012 hPa | 57 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Tuesday 05/05/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
8 PM
| light rain showers | 10 °C 9 °C |
0.7 mm | 4.3 m/s15 km/h west |
1012 hPa | 85 % | 7 °C | 44 % | 0% | 0% | 43% | 1% | |
| 9 AM
2 AM
| light rain showers | 10 °C 8 °C |
0.8 mm | 1.8 m/s6 km/h north-northwest |
1014 hPa | 65 % | 3 °C | 81 % | 0% | 1% | 70% | 48% | |
| 3 PM
8 AM
| partly cloudy | 18 °C 17 °C |
0.1 mm | 3.3 m/s12 km/h southwest |
1012 hPa | 53 % | 7 °C | 30 % | 0% | 13% | 19% | 0% | |
| 9 PM
2 PM
| rain showers | 12 °C 11 °C |
1.0 mm | 1.5 m/s5 km/h east |
1014 hPa | 70 % | 6 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
Fesliğen, Turkey - information
State: TurkeyGPS coordinates: 37.1314; 40.6979
Time zone: Europe / Istanbul
time difference in hours with time in US is +1 hours
Something wrong, something missing?
Weather Fesliğen, Turkey. Weather forecast Fesliğen.
Fesliğen - weather nearby - bigger cities
Fesliğen - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Fesliğen is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Fesliğen
data are always in the local timeSun and light
May 4, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:19 am | 7:09 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:13 pm | 13:49 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:50 am | 7:37 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:17 am | 8:11 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:41 am | 8:47 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/03/2026 9:09 pm | 05/04/2026 6:30 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |