Weather Rönninge, Stockholm weekend
Weather forecast for Rönninge, Stockholm for this and next weekend.
|
Friday
5/1/26 |
Saturday
5/2/26 |
Sunday
5/3/26 |
Saturday during the day clear, in the evening overcast. Sunday during the day overcast.
Friday, May 1
24 / 10°C
| 0.0 mm | 20 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Rönninge, Stockholm, Sweden extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h south |
1026 hPa | 71 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southwest |
1026 hPa | 73 % | 5 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 1% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h south-southwest |
1025 hPa | 74 % | 5 °C | 68 % | 0% | 0% | 0% | 68% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h south |
1025 hPa | 75 % | 5 °C | 59 % | 0% | 0% | 0% | 59% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h south-southwest |
1024 hPa | 74 % | 5 °C | 5 % | 0% | 0% | 0% | 5% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h southwest |
1024 hPa | 79 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h southwest |
1024 hPa | 78 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h west-southwest |
1024 hPa | 69 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h west-southwest |
1023 hPa | 63 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h west-southwest |
1023 hPa | 55 % | 7 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 10 AM
4 AM
| partly cloudy | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h west-southwest |
1023 hPa | 49 % | 7 °C | 14 % | 0% | 0% | 0% | 14% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h west-southwest |
1022 hPa | 39 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h west-southwest |
1022 hPa | 34 % | 4 °C | 10 % | 0% | 0% | 0% | 10% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h west |
1021 hPa | 36 % | 6 °C | 80 % | 0% | 0% | 0% | 80% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 23 °C 21 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h west |
1021 hPa | 32 % | 5 °C | 86 % | 0% | 0% | 0% | 86% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 24 °C 22 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h west |
1020 hPa | 29 % | 4 °C | 85 % | 0% | 0% | 0% | 85% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 24 °C 22 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h west |
1020 hPa | 31 % | 5 °C | 84 % | 0% | 0% | 0% | 84% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 24 °C 22 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h west |
1019 hPa | 29 % | 4 °C | 81 % | 0% | 0% | 0% | 81% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 23 °C 20 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h west |
1019 hPa | 28 % | 3 °C | 40 % | 0% | 0% | 0% | 40% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 22 °C 20 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h west |
1018 hPa | 32 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h west-southwest |
1018 hPa | 35 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h west |
1016 hPa | 60 % | 6 °C | 2 % | 0% | 0% | 0% | 2% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h west-southwest |
1014 hPa | 57 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 23 °C 21 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h west-southwest |
1011 hPa | 37 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h west |
1008 hPa | 55 % | 10 °C | 90 % | 0% | 2% | 55% | 82% | |
Rönninge, Stockholm, Sweden - information
State: SwedenGPS coordinates: 59.2000; 17.7333
Time zone: Europe / Stockholm
Altitude: 27 m
The administrative part:
- Stockholm, Stockholm
- Salem Municipality, Rönninge, Stockholm
Something wrong, something missing?
Weather Rönninge, Stockholm, Sweden. Weather forecast Rönninge, Stockholm.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Rönninge, Stockholm is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Rönninge, Stockholm
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:50 am | 8:43 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:46 pm | 15:52 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 3:58 am | 9:35 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 2:44 am | 10:52 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 7:44 pm | 05/01/2026 4:11 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |