Weather Östrasjö today
Weather forecast Östrasjö April 29, 2026
During the day morning partly cloudy, later morning rain, in the afternoon rain showers. The highest temperature 11 °C. Total rainfall 3.3 mm.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Östrasjö, Sweden extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 3 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h west-southwest |
1011 hPa | 84 % | 0 °C | 34 % | 0% | 19% | 14% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| rain | 5 °C 3 °C |
0.0-1.6 mm | 1.9 m/s7 km/h west-southwest |
1017 hPa | 82 % | 2 °C | 100 % | 0% | 70% | 99% | 27% | |
| 2 PM
8 AM
| rain showers | 10 °C 8 °C |
0.0-1.7 mm | 3.3 m/s12 km/h west-northwest |
1011 hPa | 69 % | 4 °C | 77 % | 0% | 0% | 77% | 0% | |
Östrasjö, Sweden - information
State: SwedenGPS coordinates: 56.3000; 13.7667
Time zone: Europe / Stockholm
Something wrong, something missing?
Weather Östrasjö, Sweden. Weather forecast Östrasjö.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Östrasjö is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Östrasjö
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Östrasjö
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:24 am | 8:41 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:02 pm | 15:17 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:39 am | 9:27 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:40 am | 10:27 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 2:07 am | 12:04 am |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 5:06 pm | 04/29/2026 4:28 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |