Weather Östra Vram weekend
Weather forecast for Östra Vram for this and next weekend.
|
Friday
5/1/26 |
Saturday
5/2/26 |
Sunday
5/3/26 |
Saturday during the day clear. Sunday during the day morning clear, later morning overcast, in the evening partly cloudy.
Friday, May 1
23 / 9°C
| 0.0 mm | 10 km/h |
| 9 °C | 7 °C | 2 am | |
| 11 °C | 10 °C | 8 am | |
| 23 °C | 22 °C | 2 pm | |
| 18 °C | 18 °C | 8 pm |
sunrise 5:20 am
sunset 8:43 pm
HOURLY
sunset 8:43 pm
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Östra Vram, Sweden extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h northwest |
1027 hPa | 90 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h west-northwest |
1027 hPa | 81 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 23 °C 22 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h west-northwest |
1026 hPa | 41 % | 9 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h west-southwest |
1023 hPa | 58 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h west-southwest |
1022 hPa | 76 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south-southeast |
1019 hPa | 68 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 24 °C 23 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h south-southwest |
1017 hPa | 43 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h south-southwest |
1014 hPa | 62 % | 12 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Östra Vram, Sweden - information
State: SwedenGPS coordinates: 55.9333; 13.9833
Time zone: Europe / Stockholm
Something wrong, something missing?
Weather Östra Vram, Sweden. Weather forecast Östra Vram.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Östra Vram is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Östra Vram
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:20 am | 8:43 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:01 pm | 15:23 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:35 am | 9:29 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:35 am | 10:29 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 1:59 am | 12:11 am |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 7:46 pm | 05/01/2026 4:42 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |