Weather Norra Förlösa today
Weather forecast Norra Förlösa April 28, 2026
During the day cloudy. The highest temperature 10 °C. At night cloudy. The lowest temperature 1 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Norra Förlösa, Sweden extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northwest |
1026 hPa | 69 % | -3 °C | 84 % | 0% | 3% | 39% | 76% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northwest |
1026 hPa | 69 % | -3 °C | 11 % | 0% | 1% | 4% | 7% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northwest |
1026 hPa | 65 % | -2 °C | 5 % | 0% | 1% | 4% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north |
1027 hPa | 59 % | -1 °C | 18 % | 0% | 18% | 1% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| partly cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north |
1027 hPa | 54 % | -1 °C | 33 % | 0% | 32% | 1% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| partly cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h northeast |
1027 hPa | 47 % | -1 °C | 19 % | 0% | 17% | 3% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h east-northeast |
1028 hPa | 47 % | -1 °C | 48 % | 0% | 40% | 23% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h east-northeast |
1028 hPa | 48 % | -1 °C | 86 % | 0% | 38% | 81% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h east-northeast |
1028 hPa | 42 % | -2 °C | 87 % | 0% | 30% | 83% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h east-northeast |
1028 hPa | 38 % | -4 °C | 80 % | 0% | 22% | 76% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h east-northeast |
1028 hPa | 40 % | -3 °C | 73 % | 0% | 15% | 70% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h east-northeast |
1028 hPa | 41 % | -2 °C | 57 % | 0% | 10% | 53% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h east-northeast |
1028 hPa | 43 % | -2 °C | 41 % | 0% | 4% | 39% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h east-northeast |
1028 hPa | 41 % | -3 °C | 66 % | 0% | 3% | 65% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h east-northeast |
1028 hPa | 39 % | -5 °C | 68 % | 0% | 3% | 67% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 0.6 m/s2 km/h east-southeast |
1028 hPa | 44 % | -4 °C | 70 % | 0% | 6% | 69% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h west-southwest |
1029 hPa | 53 % | -4 °C | 51 % | 0% | 4% | 49% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h west-southwest |
1029 hPa | 60 % | -4 °C | 43 % | 0% | 4% | 38% | 4% | |
| 11 PM
5 PM
| cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west |
1029 hPa | 67 % | -3 °C | 50 % | 0% | 13% | 43% | 0% | |
Tomorrow, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west |
1029 hPa | 73 % | -2 °C | 50 % | 0% | 15% | 41% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h west |
1029 hPa | 75 % | -2 °C | 66 % | 0% | 9% | 64% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h west-southwest |
1029 hPa | 73 % | -2 °C | 83 % | 0% | 2% | 83% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| overcast | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h west-southwest |
1029 hPa | 75 % | -2 °C | 90 % | 0% | 0% | 90% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h east-northeast |
1029 hPa | 75 % | -2 °C | 82 % | 0% | 0% | 82% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 0.3 m/s1 km/h west |
1029 hPa | 78 % | -2 °C | 75 % | 0% | 0% | 75% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 1 °C -1 °C |
0.0 mm | 0.2 m/s1 km/h north-northwest |
1029 hPa | 79 % | -2 °C | 62 % | 0% | 0% | 62% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 2 °C 0 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h west |
1030 hPa | 73 % | -2 °C | 68 % | 0% | 1% | 68% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h north-northwest |
1031 hPa | 59 % | -2 °C | 70 % | 0% | 3% | 69% | 4% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 0.6 m/s2 km/h north |
1031 hPa | 53 % | -2 °C | 40 % | 0% | 6% | 28% | 12% | |
| 10 AM
4 AM
| partly cloudy | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h east-southeast |
1031 hPa | 46 % | -2 °C | 28 % | 0% | 3% | 0% | 24% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h southeast |
1031 hPa | 42 % | -2 °C | 44 % | 0% | 0% | 0% | 44% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h southeast |
1031 hPa | 38 % | -2 °C | 40 % | 0% | 0% | 0% | 40% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h southeast |
1031 hPa | 36 % | -2 °C | 69 % | 0% | 0% | 0% | 69% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h south-southeast |
1031 hPa | 35 % | -2 °C | 77 % | 0% | 0% | 0% | 77% | |
| 3 PM
9 AM
| cloudy | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h south |
1031 hPa | 35 % | -2 °C | 59 % | 0% | 0% | 0% | 59% | |
| 4 PM
10 AM
| partly cloudy | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h south |
1030 hPa | 34 % | -3 °C | 33 % | 0% | 0% | 0% | 33% | |
| 5 PM
11 AM
| partly cloudy | 11 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.1 m/s18 km/h south |
1030 hPa | 34 % | -4 °C | 28 % | 0% | 0% | 0% | 28% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h south |
1030 hPa | 37 % | -3 °C | 12 % | 0% | 0% | 0% | 11% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.0 m/s18 km/h south |
1029 hPa | 43 % | -2 °C | 7 % | 0% | 0% | 2% | 6% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h southwest |
1030 hPa | 37 % | -4 °C | 7 % | 0% | 0% | 5% | 1% | |
| 9 PM
3 PM
| cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h southwest |
1030 hPa | 38 % | -5 °C | 74 % | 0% | 1% | 73% | 5% | |
| 10 PM
4 PM
| overcast | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h southwest |
1030 hPa | 39 % | -6 °C | 99 % | 0% | 8% | 98% | 43% | |
| 11 PM
5 PM
| overcast | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h southwest |
1030 hPa | 41 % | -5 °C | 99 % | 0% | 23% | 96% | 80% | |
Norra Förlösa, Sweden - information
State: SwedenGPS coordinates: 56.7667; 16.2667
Time zone: Europe / Stockholm
Something wrong, something missing?
Weather Norra Förlösa, Sweden. Weather forecast Norra Förlösa.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Norra Förlösa is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Norra Förlösa
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Norra Förlösa
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:14 am | 8:31 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:52 pm | 15:16 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:29 am | 9:17 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:29 am | 10:18 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 1:53 am | 11:59 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 3:34 pm | 04/28/2026 4:13 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |