Weather Nisstäkt today
Weather forecast Nisstäkt April 28, 2026
During the day morning clear, in the afternoon initially clear, later cloudy, in the evening partly cloudy. The highest temperature 11 °C. At night the lowest temperature 1 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Nisstäkt, Sweden extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north-northwest |
1025 hPa | 65 % | -3 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north-northwest |
1027 hPa | 61 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h north |
1026 hPa | 29 % | -7 °C | 69 % | 0% | 1% | 69% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northeast |
1025 hPa | 41 % | -3 °C | 25 % | 0% | 4% | 3% | 19% | |
Tomorrow, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h northwest |
1027 hPa | 63 % | -4 °C | 35 % | 0% | 3% | 35% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north-northwest |
1028 hPa | 60 % | -3 °C | 99 % | 0% | 0% | 99% | 98% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northwest |
1025 hPa | 45 % | 0 °C | 100 % | 0% | 0% | 98% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north-northwest |
1025 hPa | 61 % | 4 °C | 100 % | 0% | 1% | 100% | 99% | |
Nisstäkt, Sweden - information
State: SwedenGPS coordinates: 60.4167; 15.5000
Time zone: Europe / Stockholm
Something wrong, something missing?
Weather Nisstäkt, Sweden. Weather forecast Nisstäkt.
Nisstäkt - weather nearby - bigger cities
Nisstäkt - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Nisstäkt is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Nisstäkt
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Nisstäkt
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:01 am | 8:50 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:55 pm | 15:48 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:08 am | 9:45 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 2:50 am | 11:04 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 3:35 pm | 04/28/2026 4:16 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |