Weather Nedra Runby weekend
Weather forecast for Nedra Runby for this and next weekend.
|
Friday
5/1/26 |
Saturday
5/2/26 |
Sunday
5/3/26 |
Saturday during the day clear, in the evening cloudy. Sunday during the day overcast, in the evening cloudy.
Friday, May 1
24 / 10°C
| 0.0 mm | 16 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Nedra Runby, Sweden extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h west-southwest |
1026 hPa | 74 % | 6 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 1% | |
| 1 AM
7 PM
| partly cloudy | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h west-southwest |
1025 hPa | 78 % | 7 °C | 25 % | 0% | 0% | 0% | 25% | |
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h west-southwest |
1025 hPa | 79 % | 7 °C | 21 % | 0% | 0% | 0% | 21% | |
| 3 AM
9 PM
| partly cloudy | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h west-southwest |
1025 hPa | 81 % | 7 °C | 16 % | 0% | 0% | 0% | 16% | |
| 4 AM
10 PM
| partly cloudy | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h west |
1024 hPa | 83 % | 7 °C | 13 % | 0% | 0% | 0% | 13% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h west-southwest |
1024 hPa | 84 % | 7 °C | 5 % | 0% | 0% | 0% | 5% | |
| 6 AM
12 AM
| partly cloudy | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h west-southwest |
1024 hPa | 81 % | 7 °C | 35 % | 0% | 0% | 0% | 35% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h west |
1024 hPa | 72 % | 6 °C | 79 % | 0% | 0% | 0% | 79% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h west-southwest |
1024 hPa | 66 % | 7 °C | 36 % | 0% | 0% | 0% | 36% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 24 °C 23 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h west-southwest |
1020 hPa | 41 % | 9 °C | 20 % | 0% | 0% | 0% | 20% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 20 °C 18 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h west-southwest |
1017 hPa | 45 % | 7 °C | 25 % | 0% | 0% | 0% | 25% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h west |
1016 hPa | 62 % | 6 °C | 4 % | 0% | 0% | 0% | 4% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h west-southwest |
1014 hPa | 59 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 24 °C 22 °C |
0.0 mm | 6.1 m/s22 km/h west-southwest |
1011 hPa | 36 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h west-southwest |
1007 hPa | 52 % | 9 °C | 52 % | 0% | 0% | 2% | 51% | |
Nedra Runby, Sweden - information
State: SwedenGPS coordinates: 59.5167; 17.8833
Time zone: Europe / Stockholm
Altitude: 17 m
The administrative part:
- Stockholm, Stockholm
- Upplands Väsby Municipality, Upplands Vasby
Something wrong, something missing?
Weather Nedra Runby, Sweden. Weather forecast Nedra Runby.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Nedra Runby is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Nedra Runby
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:48 am | 8:44 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:45 pm | 15:55 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 3:55 am | 9:37 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 2:38 am | 10:56 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 7:45 pm | 05/01/2026 4:09 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |