Weather Näsudden weekend
Weather forecast for Näsudden for this and next weekend.
|
Friday
5/1/26 |
Saturday
5/2/26 |
Sunday
5/3/26 |
Saturday during the day clear, in the evening cloudy. Sunday during the day morning cloudy, later morning overcast, in the afternoon initially overcast, later cloudy, in the evening overcast.
Friday, May 1
23 / 9°C
| 0.0 mm | 13 km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Näsudden, Sweden extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 9 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h west-northwest |
1025 hPa | 83 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h west |
1024 hPa | 74 % | 7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 23 °C 22 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h west-southwest |
1022 hPa | 36 % | 7 °C | 49 % | 0% | 0% | 0% | 49% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h west-southwest |
1019 hPa | 52 % | 9 °C | 6 % | 0% | 0% | 0% | 7% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h west-southwest |
1018 hPa | 64 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h west-southwest |
1016 hPa | 60 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 22 °C 21 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h west-southwest |
1014 hPa | 43 % | 8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h south |
1011 hPa | 59 % | 9 °C | 57 % | 0% | 0% | 0% | 61% | |
Näsudden, Sweden - information
State: SwedenGPS coordinates: 58.9500; 17.4167
Time zone: Europe / Stockholm
Something wrong, something missing?
Weather Näsudden, Sweden. Weather forecast Näsudden.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Näsudden is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Näsudden
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:53 am | 8:43 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:47 pm | 15:49 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:01 am | 9:35 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 2:48 am | 10:49 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 7:44 pm | 05/01/2026 4:13 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |