Weather Myrholn today
Weather forecast Myrholn April 28, 2026
During the day morning overcast, later morning cloudy, in the evening overcast. The highest temperature 11 °C. At night the lowest temperature 1 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Myrholn, Sweden extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northwest |
1013 hPa | 82 % | -1 °C | 94 % | 0% | 47% | 93% | 9% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northwest |
1012 hPa | 69 % | -2 °C | 38 % | 0% | 0% | 37% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h west-northwest |
1012 hPa | 37 % | -3 °C | 84 % | 0% | 10% | 40% | 42% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h south-southwest |
1012 hPa | 61 % | 1 °C | 96 % | 0% | 48% | 75% | 0% | |
Tomorrow, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h south-southwest |
1010 hPa | 80 % | 0 °C | 96 % | 0% | 49% | 76% | 10% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h west-northwest |
1008 hPa | 71 % | -2 °C | 84 % | 0% | 3% | 71% | 60% | |
| 2 PM
8 AM
| rain | 10 °C 8 °C |
0.0-2.3 mm | 4.2 m/s15 km/h north-northwest |
1011 hPa | 58 % | 1 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 96% | |
Myrholn, Sweden - information
State: SwedenGPS coordinates: 60.4833; 14.9333
Time zone: Europe / Stockholm
Something wrong, something missing?
Weather Myrholn, Sweden. Weather forecast Myrholn.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Myrholn is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Myrholn
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Myrholn
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:03 am | 8:53 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:57 pm | 15:49 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:10 am | 9:47 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 2:51 am | 11:08 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 3:37 pm | 04/28/2026 4:18 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |