Weather Estanyet long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Estanyet for ten days.
Wednesday, Apr 29
21 / 14°C
| 0.0 mm | 15 km/h |
| 16 °C | 17 °C | 9 am | |
| 20 °C | 20 °C | 12 pm | |
| 21 °C | 20 °C | 3 pm | |
| 16 °C | 17 °C | 9 pm |
sunrise 6:46 am
sunset 8:45 pm
HOURLY
sunset 8:45 pm
|
|
|
|
Weather forecast Estanyet, Spain extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| overcast | 14 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h east |
1013 hPa | 97 % | 14 °C | 97 % | 22% | 38% | 1% | 97% | |
| 1 AM
7 PM
| overcast | 14 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south |
1013 hPa | 98 % | 14 °C | 98 % | 24% | 59% | 77% | 96% | |
| 2 AM
8 PM
| overcast | 15 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h southwest |
1013 hPa | 98 % | 14 °C | 98 % | 21% | 58% | 96% | 76% | |
| 3 AM
9 PM
| overcast | 15 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h west-southwest |
1013 hPa | 97 % | 14 °C | 95 % | 18% | 62% | 75% | 50% | |
| 4 AM
10 PM
| overcast | 15 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h south-southwest |
1012 hPa | 97 % | 14 °C | 99 % | 23% | 96% | 32% | 78% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 14 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h south-southeast |
1012 hPa | 98 % | 13 °C | 100 % | 23% | 100% | 3% | 100% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 14 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h south |
1012 hPa | 97 % | 13 °C | 100 % | 21% | 100% | 3% | 94% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 14 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h south-southeast |
1012 hPa | 97 % | 13 °C | 100 % | 20% | 100% | 14% | 89% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 15 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h southeast |
1013 hPa | 95 % | 14 °C | 100 % | 18% | 93% | 20% | 100% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 16 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h east-southeast |
1013 hPa | 86 % | 13 °C | 100 % | 0% | 50% | 0% | 99% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h east-southeast |
1013 hPa | 73 % | 12 °C | 95 % | 0% | 40% | 0% | 92% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 19 °C 19 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h southeast |
1013 hPa | 65 % | 12 °C | 55 % | 0% | 23% | 0% | 42% | |
| 12 PM
6 AM
| partly cloudy | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h southeast |
1013 hPa | 60 % | 11 °C | 35 % | 0% | 27% | 0% | 10% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h southeast |
1013 hPa | 58 % | 11 °C | 12 % | 0% | 10% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h southeast |
1013 hPa | 53 % | 11 °C | 14 % | 0% | 3% | 0% | 10% | |
| 3 PM
9 AM
| partly cloudy | 21 °C 20 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h southeast |
1013 hPa | 49 % | 9 °C | 16 % | 0% | 1% | 0% | 14% | |
| 4 PM
10 AM
| partly cloudy | 21 °C 20 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h east-southeast |
1012 hPa | 49 % | 10 °C | 27 % | 0% | 0% | 0% | 27% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h east-southeast |
1012 hPa | 54 % | 11 °C | 48 % | 0% | 0% | 0% | 48% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h southeast |
1012 hPa | 59 % | 11 °C | 46 % | 0% | 0% | 0% | 46% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 19 °C 19 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h east-southeast |
1012 hPa | 67 % | 12 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 18 °C 19 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h east-southeast |
1012 hPa | 75 % | 13 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 16 °C 17 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h east-southeast |
1013 hPa | 87 % | 13 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 15 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h west |
1014 hPa | 89 % | 13 °C | 12 % | 0% | 0% | 0% | 12% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 15 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h west-northwest |
1015 hPa | 92 % | 13 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 14 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northwest |
1015 hPa | 93 % | 13 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 14 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h north-northwest |
1015 hPa | 95 % | 12 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northwest |
1015 hPa | 94 % | 12 °C | 23 % | 0% | 0% | 23% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northwest |
1014 hPa | 92 % | 12 °C | 58 % | 0% | 0% | 58% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h north-northeast |
1014 hPa | 90 % | 11 °C | 60 % | 0% | 0% | 51% | 14% | |
| 5 AM
11 PM
| partly cloudy | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h northeast |
1014 hPa | 90 % | 11 °C | 33 % | 0% | 0% | 7% | 28% | |
| 6 AM
12 AM
| partly cloudy | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north |
1015 hPa | 93 % | 12 °C | 17 % | 0% | 3% | 11% | 3% | |
| 7 AM
1 AM
| light rain showers | 13 °C 13 °C |
0.2 mm | 1.5 m/s5 km/h north |
1015 hPa | 95 % | 12 °C | 25 % | 0% | 7% | 19% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| light rain showers | 15 °C 16 °C |
0.2 mm | 2.3 m/s8 km/h north |
1015 hPa | 93 % | 14 °C | 62 % | 0% | 11% | 39% | 30% | |
| 9 AM
3 AM
| light rain | 17 °C 18 °C |
0.2 mm | 1.6 m/s6 km/h east-northeast |
1016 hPa | 85 % | 14 °C | 90 % | 0% | 52% | 32% | 70% | |
| 10 AM
4 AM
| rain | 18 °C 19 °C |
0.5 mm | 2.3 m/s8 km/h east-southeast |
1017 hPa | 80 % | 14 °C | 98 % | 0% | 94% | 38% | 60% | |
| 11 AM
5 AM
| light rain | 19 °C 20 °C |
0.1 mm | 2.9 m/s10 km/h southeast |
1017 hPa | 79 % | 15 °C | 98 % | 0% | 95% | 35% | 43% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 20 °C 21 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h southeast |
1017 hPa | 76 % | 15 °C | 93 % | 0% | 87% | 37% | 16% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h east-southeast |
1017 hPa | 70 % | 15 °C | 82 % | 0% | 71% | 35% | 3% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h east-southeast |
1017 hPa | 65 % | 14 °C | 75 % | 0% | 27% | 50% | 32% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h east-southeast |
1017 hPa | 66 % | 14 °C | 95 % | 0% | 19% | 83% | 60% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h east-southeast |
1017 hPa | 70 % | 14 °C | 74 % | 0% | 18% | 56% | 32% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h east-southeast |
1017 hPa | 68 % | 14 °C | 85 % | 0% | 33% | 53% | 58% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 20 °C 21 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h east-southeast |
1017 hPa | 71 % | 14 °C | 80 % | 0% | 37% | 30% | 59% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 19 °C 20 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h east-southeast |
1018 hPa | 75 % | 14 °C | 97 % | 0% | 53% | 82% | 57% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 18 °C 19 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h east-southeast |
1018 hPa | 80 % | 14 °C | 97 % | 0% | 95% | 20% | 35% | |
| 9 PM
3 PM
| cloudy | 17 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h east |
1018 hPa | 86 % | 14 °C | 68 % | 0% | 59% | 18% | 1% | |
| 10 PM
4 PM
| cloudy | 17 °C 18 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h east-northeast |
1019 hPa | 88 % | 14 °C | 69 % | 0% | 40% | 21% | 32% | |
| 11 PM
5 PM
| cloudy | 16 °C 17 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h northeast |
1020 hPa | 91 % | 14 °C | 46 % | 0% | 20% | 17% | 18% | |
Estanyet, Spain - information
State: SpainGPS coordinates: 42.1926; 2.9833
Time zone: Europe / Madrid
Something wrong, something missing?
Weather Estanyet, Spain. Weather forecast Estanyet.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Estanyet is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Estanyet
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:46 am | 8:45 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:45 pm | 13:58 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 6:15 am | 9:16 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:39 am | 9:52 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:59 am | 10:33 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 5:43 pm | 04/29/2026 5:27 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |