Weather El Laminador today
Weather forecast El Laminador April 29, 2026
During the day morning cloudy, later morning partly cloudy, in the afternoon overcast, in the evening partly cloudy. The highest temperature 21 °C. Total rainfall 0.1 mm. At night cloudy. The lowest temperature 10 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast El Laminador, Spain extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h east-southeast |
1014 hPa | 52 % | 1 °C | 58 % | 0% | 0% | 3% | 57% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h east-southeast |
1012 hPa | 55 % | 1 °C | 32 % | 0% | 0% | 0% | 32% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 21 °C 19 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h southeast |
1012 hPa | 35 % | 4 °C | 95 % | 0% | 0% | 9% | 95% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 18 °C 17 °C |
0.1 mm | 2.0 m/s7 km/h east-southeast |
1010 hPa | 50 % | 7 °C | 21 % | 0% | 0% | 0% | 20% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 0.0 m/s0 km/h north-northeast |
1012 hPa | 74 % | 7 °C | 46 % | 0% | 0% | 23% | 35% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.4 mm | 1.5 m/s5 km/h west-northwest |
1011 hPa | 82 % | 8 °C | 4 % | 0% | 0% | 4% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| rain | 21 °C 21 °C |
3.3 mm | 1.8 m/s6 km/h west |
1011 hPa | 52 % | 10 °C | 94 % | 0% | 68% | 85% | 24% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.5 m/s9 km/h west |
1011 hPa | 70 % | 11 °C | 27 % | 0% | 0% | 3% | 25% | |
El Laminador, Spain - information
State: SpainGPS coordinates: 38.4890; -2.3983
Time zone: Europe / Madrid
Something wrong, something missing?
Weather El Laminador, Spain. Weather forecast El Laminador.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for El Laminador is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for El Laminador
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information El Laminador
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 7:14 am | 8:59 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 2:06 pm | 13:44 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 6:45 am | 9:28 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 6:12 am | 10:02 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 5:35 am | 10:39 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 6:04 pm | 04/29/2026 5:52 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |