Weather Cuezva long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Cuezva for ten days.
Wednesday, May 6
15 / 6°C
| 3.6 mm | 4 km/h |
| 6 °C | 4 °C | 2 am | |
| 6 °C | 5 °C | 8 am | |
| 15 °C | 14 °C | 2 pm | |
| 11 °C | 10 °C | 8 pm |
sunrise 7:00 am
sunset 9:19 pm
HOURLY
sunset 9:19 pm
|
|
|
|
Weather forecast Cuezva, Spain extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 05/06/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 6 °C 5 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h west-northwest |
1015 hPa | 95 % | 5 °C | 3 % | 0% | 3% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 6 °C 5 °C |
0.3 mm | 1.5 m/s5 km/h northwest |
1015 hPa | 95 % | 5 °C | 50 % | 0% | 49% | 3% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| rain showers | 15 °C 14 °C |
1.2 mm | 1.0 m/s4 km/h north-northwest |
1013 hPa | 51 % | 4 °C | 55 % | 0% | 30% | 46% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| rain | 11 °C 10 °C |
2.1 mm | 3.9 m/s14 km/h north-northeast |
1013 hPa | 84 % | 8 °C | 96 % | 0% | 82% | 57% | 81% | |
Thursday 05/07/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 8 °C 7 °C |
0.1 mm | 1.4 m/s5 km/h north-northeast |
1015 hPa | 97 % | 7 °C | 100 % | 0% | 76% | 100% | 15% | |
| 8 AM
2 AM
| light rain | 8 °C 7 °C |
0.7 mm | 1.2 m/s4 km/h north-northeast |
1014 hPa | 96 % | 7 °C | 94 % | 0% | 92% | 18% | 7% | |
| 2 PM
8 AM
| rain showers | 14 °C 13 °C |
2.7 mm | 1.0 m/s4 km/h northeast |
1012 hPa | 70 % | 8 °C | 73 % | 0% | 52% | 17% | 45% | |
| 8 PM
2 PM
| rain | 13 °C 12 °C |
1.1 mm | 1.6 m/s6 km/h east-northeast |
1010 hPa | 76 % | 9 °C | 100 % | 0% | 24% | 12% | 100% | |
Cuezva, Spain - information
State: SpainGPS coordinates: 42.7609; -3.2319
Time zone: Europe / Madrid
Something wrong, something missing?
Weather Cuezva, Spain. Weather forecast Cuezva.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Cuezva is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Cuezva
data are always in the local timeSun and light
May 6, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 7 am | 9:19 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 2:09 pm | 14:18 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 6:28 am | 9:51 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:50 am | 10:29 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 5:07 am | 11:12 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/06/2026 1:24 am | 05/06/2026 9:48 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |