Weather Cezana long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Cezana for ten days.
Thursday, May 21
28 / 12°C
| 0.0 mm | 4 km/h |
| 13 °C | 14 °C | 2 am | |
| 12 °C | 13 °C | 8 am | |
| 28 °C | 30 °C | 2 pm | |
| 26 °C | 29 °C | 8 pm |
sunrise 6:54 am
sunset 9:48 pm
HOURLY
sunset 9:48 pm
|
|
|
|
Weather forecast Cezana, Spain extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 05/21/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 13 °C 14 °C |
0.0 mm | 0.4 m/s1 km/h south-southwest |
1025 hPa | 99 % | 12 °C | 78 % | 0% | 78% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h south-southwest |
1022 hPa | 95 % | 11 °C | 50 % | 0% | 50% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 28 °C 30 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h northeast |
1021 hPa | 52 % | 17 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 26 °C 29 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north-northeast |
1021 hPa | 70 % | 19 °C | 5 % | 0% | 0% | 1% | 3% | |
Friday 05/22/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 17 °C 19 °C |
0.0 mm | 0.5 m/s2 km/h south-southwest |
1022 hPa | 92 % | 15 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 14 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h southwest |
1021 hPa | 92 % | 13 °C | 18 % | 0% | 1% | 0% | 16% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 29 °C 32 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h northeast |
1021 hPa | 57 % | 19 °C | 35 % | 0% | 0% | 11% | 26% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 26 °C 30 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h north-northeast |
1021 hPa | 70 % | 20 °C | 44 % | 0% | 0% | 18% | 32% | |
Cezana, Spain - information
State: SpainGPS coordinates: 43.2798; -6.2328
Time zone: Europe / Madrid
Something wrong, something missing?
Weather Cezana, Spain. Weather forecast Cezana.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Cezana is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Cezana
data are always in the local timeSun and light
May 21, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:54 am | 9:48 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 2:21 pm | 14:53 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 6:20 am | 10:22 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:39 am | 11:04 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:49 am | 11:54 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/21/2026 11:28 am | 05/22/2026 2:43 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |