Weather Papradno tomorrow
Weather forecast Papradno April 29, 2026
During the day morning clear, later morning partly cloudy, in the afternoon initially partly cloudy, later cloudy, in the evening initially cloudy, later clear. The highest temperature 11 °C. At night the lowest temperature -1 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Papradno, Slovakia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northeast |
1023 hPa | 48 % | -5 °C | 2 % | 0% | 0% | 0% | 2% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h north-northeast |
1023 hPa | 47 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 3 °C -1 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h northeast |
1023 hPa | 46 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 3 °C -1 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h northeast |
1024 hPa | 48 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h northeast |
1024 hPa | 51 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h northeast |
1024 hPa | 53 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h northeast |
1024 hPa | 55 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h northeast |
1024 hPa | 53 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h northeast |
1024 hPa | 45 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 8 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h east-northeast |
1024 hPa | 37 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h northeast |
1024 hPa | 34 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h northeast |
1024 hPa | 32 % | -5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| partly cloudy | 11 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north-northeast |
1024 hPa | 30 % | -5 °C | 32 % | 0% | 0% | 32% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| partly cloudy | 11 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north-northeast |
1024 hPa | 31 % | -5 °C | 35 % | 0% | 4% | 35% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 11 °C 7 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h north-northeast |
1024 hPa | 34 % | -4 °C | 62 % | 0% | 18% | 61% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 10 °C 6 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h north-northeast |
1024 hPa | 37 % | -3 °C | 88 % | 0% | 57% | 87% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h north-northeast |
1025 hPa | 39 % | -4 °C | 99 % | 0% | 98% | 95% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| overcast | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 5.6 m/s20 km/h north-northeast |
1025 hPa | 38 % | -5 °C | 96 % | 0% | 34% | 95% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 5.3 m/s19 km/h northeast |
1025 hPa | 34 % | -7 °C | 46 % | 0% | 0% | 45% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h northeast |
1025 hPa | 30 % | -9 °C | 76 % | 0% | 0% | 76% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 6 °C 2 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north-northeast |
1026 hPa | 32 % | -9 °C | 3 % | 0% | 0% | 2% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 4 °C 0 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north-northeast |
1028 hPa | 35 % | -9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 3 °C -1 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h northeast |
1029 hPa | 41 % | -8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 2 °C -2 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h northeast |
1029 hPa | 46 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 2 °C -2 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h northeast |
1030 hPa | 50 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northeast |
1030 hPa | 57 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 0 °C -3 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h north |
1030 hPa | 61 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north |
1030 hPa | 62 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north-northeast |
1030 hPa | 62 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north-northeast |
1031 hPa | 62 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | -1 °C -4 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northeast |
1031 hPa | 64 % | -6 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 1% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northeast |
1031 hPa | 59 % | -5 °C | 7 % | 0% | 0% | 0% | 7% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h northeast |
1031 hPa | 48 % | -5 °C | 12 % | 0% | 0% | 0% | 12% | |
| 9 AM
3 AM
| partly cloudy | 6 °C 2 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h northeast |
1030 hPa | 40 % | -6 °C | 25 % | 0% | 0% | 7% | 24% | |
| 10 AM
4 AM
| cloudy | 7 °C 3 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h northeast |
1030 hPa | 37 % | -6 °C | 68 % | 0% | 0% | 59% | 57% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h northeast |
1030 hPa | 36 % | -5 °C | 78 % | 0% | 0% | 78% | 28% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 9 °C 5 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h north-northeast |
1030 hPa | 35 % | -5 °C | 50 % | 0% | 1% | 48% | 4% | |
| 1 PM
7 AM
| partly cloudy | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h north-northeast |
1029 hPa | 34 % | -4 °C | 35 % | 0% | 4% | 32% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north-northeast |
1028 hPa | 32 % | -4 °C | 20 % | 0% | 3% | 18% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h north-northeast |
1028 hPa | 31 % | -5 °C | 8 % | 0% | 0% | 8% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h north-northeast |
1027 hPa | 31 % | -5 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h north-northeast |
1027 hPa | 32 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h north-northeast |
1027 hPa | 35 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 9 °C 6 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north-northeast |
1027 hPa | 40 % | -3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h north-northeast |
1027 hPa | 47 % | -3 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 9 PM
3 PM
| cloudy | 6 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north |
1028 hPa | 51 % | -3 °C | 45 % | 0% | 0% | 0% | 45% | |
| 10 PM
4 PM
| cloudy | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north |
1028 hPa | 45 % | -5 °C | 81 % | 0% | 0% | 1% | 81% | |
| 11 PM
5 PM
| partly cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north-northeast |
1028 hPa | 44 % | -6 °C | 20 % | 0% | 2% | 5% | 15% | |
Papradno, Slovakia - information
State: SlovakiaGPS coordinates: 49.2297; 18.4115
Time zone: Europe / Bratislava
Something wrong, something missing?
Weather Papradno, Slovakia. Weather forecast Papradno.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Papradno is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Papradno
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:28 am | 8 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:43 pm | 14:31 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:52 am | 8:36 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:08 am | 9:20 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:16 am | 10:13 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 4:42 pm | 04/29/2026 4:18 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |