Weather Paportny long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Paportny for ten days.
Tuesday, May 26
26 / 14°C
| 1.3 mm | 13 km/h |
| 14 °C | 14 °C | 2 am | |
| 19 °C | 19 °C | 8 am | |
| 26 °C | 26 °C | 2 pm | |
| 21 °C | 22 °C | 8 pm |
sunrise 4:36 am
sunset 8:19 pm
HOURLY
sunset 8:19 pm
|
|
|
|
Weather forecast Paportny, Slovakia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tuesday 05/26/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h northwest |
1025 hPa | 78 % | 10 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 19 °C 19 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h west-northwest |
1024 hPa | 65 % | 12 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 26 °C 26 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h west-northwest |
1019 hPa | 43 % | 12 °C | 5 % | 0% | 0% | 4% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| rain showers | 21 °C 22 °C |
1.3 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northwest |
1014 hPa | 61 % | 13 °C | 36 % | 0% | 0% | 18% | 24% | |
Wednesday 05/27/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h northwest |
1012 hPa | 89 % | 14 °C | 73 % | 0% | 17% | 72% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.3 mm | 5.9 m/s21 km/h north-northwest |
1014 hPa | 52 % | 3 °C | 3 % | 0% | 1% | 1% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| light rain showers | 16 °C 14 °C |
0.9 mm | 5.9 m/s21 km/h north-northwest |
1013 hPa | 47 % | 4 °C | 25 % | 0% | 13% | 22% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 12 °C 10 °C |
0.1 mm | 4.8 m/s17 km/h north-northwest |
1015 hPa | 72 % | 6 °C | 24 % | 0% | 13% | 20% | 3% | |
Paportny, Slovakia - information
State: SlovakiaGPS coordinates: 48.8167; 22.3333
Time zone: Europe / Bratislava
Something wrong, something missing?
Weather Paportny, Slovakia. Weather forecast Paportny.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Paportny is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Paportny
data are always in the local timeSun and light
May 26, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 4:36 am | 8:19 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:27 pm | 15:43 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 3:55 am | 9 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 3:02 am | 9:53 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 1:44 am | 11:13 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/25/2026 2:17 pm | 05/26/2026 2:10 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 06/14/2026 | 05/31/2026 |