Weather Mestečko the day after tomorrow
Weather forecast Mestečko April 30, 2026
During the day morning clear, in the afternoon initially clear, later cloudy, in the evening initially cloudy, later partly cloudy. The highest temperature 12 °C. At night cloudy. The lowest temperature 3 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Mestečko, Slovakia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 2 °C -2 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north-northeast |
1028 hPa | 44 % | -8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 2 °C -1 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north |
1029 hPa | 47 % | -8 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 1 °C -3 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north |
1029 hPa | 49 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h north |
1029 hPa | 52 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h north |
1029 hPa | 54 % | -7 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north |
1029 hPa | 56 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north |
1029 hPa | 58 % | -6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h north |
1030 hPa | 56 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 5 °C 2 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h northeast |
1030 hPa | 49 % | -4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| cloudy | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northeast |
1028 hPa | 34 % | -3 °C | 47 % | 0% | 0% | 0% | 47% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 7 °C 4 °C |
0.0 mm | 2.4 m/s9 km/h north |
1028 hPa | 35 % | -7 °C | 25 % | 0% | 0% | 0% | 25% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 4 °C 1 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h north |
1029 hPa | 40 % | -8 °C | 56 % | 0% | 0% | 43% | 21% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 0.0 m/s0 km/h northeast |
1029 hPa | 51 % | 0 °C | 37 % | 0% | 1% | 37% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h north |
1026 hPa | 40 % | 2 °C | 97 % | 0% | 60% | 94% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h north |
1025 hPa | 65 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Mestečko, Slovakia - information
State: SlovakiaGPS coordinates: 49.1729; 18.2600
Time zone: Europe / Bratislava
Something wrong, something missing?
Weather Mestečko, Slovakia. Weather forecast Mestečko.
Mestečko - weather nearby - bigger cities
Mestečko - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Mestečko is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Mestečko
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:27 am | 8:01 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:44 pm | 14:34 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 4:51 am | 8:38 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:07 am | 9:22 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:14 am | 10:16 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 5:54 pm | 04/30/2026 4:33 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |