Weather Eselyakh the day after tomorrow
Weather forecast Eselyakh May 2, 2026
During the day morning clear, later morning partly cloudy, in the afternoon initially partly cloudy, later clear. The highest temperature 8 °C. At night overcast. The lowest temperature -2 °C. Total rainfall 0.1 mm.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Eselyakh, Russia extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
2 PM
| clear | -2 °C -5 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h west |
1008 hPa | 93 % | -2 °C | 7 % | 0% | 0% | 0% | 7% | |
| 9 AM
8 PM
| partly cloudy | 3 °C 0 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h west-northwest |
1008 hPa | 66 % | -2 °C | 30 % | 0% | 30% | 0% | 0% | |
| 3 PM
2 AM
| clear | 8 °C 4 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h west-northwest |
1006 hPa | 28 % | -9 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 9 PM
8 AM
| clear | 1 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h west |
1006 hPa | 58 % | -6 °C | 5 % | 0% | 5% | 0% | 0% | |
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
2 PM
| overcast | -2 °C -5 °C |
0.1 mm | 1.7 m/s6 km/h south-southwest |
1004 hPa | 84 % | -4 °C | 100 % | 0% | 13% | 98% | 100% | |
| 9 AM
8 PM
| light rain | 4 °C 1 °C |
0.6 mm | 2.3 m/s8 km/h south-southeast |
1002 hPa | 66 % | -1 °C | 100 % | 0% | 96% | 100% | 100% | |
| 3 PM
2 AM
| rain | 6 °C 4 °C |
1.3 mm | 2.2 m/s8 km/h south |
1000 hPa | 65 % | 0 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 59% | |
| 9 PM
8 AM
| cloudy | 0 °C -2 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h southeast |
1000 hPa | 95 % | 0 °C | 84 % | 0% | 81% | 53% | 0% | |
Eselyakh, Russia - information
State: RussiaGPS coordinates: 62.9102; 131.0465
Time zone: Asia / Yakutsk
time difference in hours with time in US is +7 hours
Something wrong, something missing?
Weather Eselyakh, Russia. Weather forecast Eselyakh.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Eselyakh is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Eselyakh
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 3:54 am | 8:33 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 12:12 pm | 16:39 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 2:49 am | 9:39 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| does not occur | does not occur |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/01/2026 8:40 pm | 05/02/2026 3:10 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |