Weather Via dei Campi long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Via dei Campi for ten days.
Wednesday, Apr 29
23 / 12°C
| 0.2 mm | 14 km/h |
| 16 °C | 17 °C | 9 am | |
| 21 °C | 21 °C | 12 pm | |
| 23 °C | 23 °C | 3 pm | |
| 17 °C | 15 °C | 9 pm |
sunrise 6:09 am
sunset 8:18 pm
HOURLY
sunset 8:18 pm
|
|
|
|
Weather forecast Via dei Campi, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 14 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h east |
1015 hPa | 94 % | 12 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h southwest |
1015 hPa | 96 % | 12 °C | 100 % | 0% | 3% | 0% | 100% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h west-southwest |
1015 hPa | 95 % | 11 °C | 100 % | 0% | 3% | 0% | 100% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h west-southwest |
1015 hPa | 92 % | 10 °C | 70 % | 0% | 3% | 0% | 68% | |
| 7 AM
1 AM
| cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h southwest |
1016 hPa | 87 % | 10 °C | 81 % | 0% | 3% | 0% | 80% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west-southwest |
1016 hPa | 83 % | 11 °C | 78 % | 0% | 8% | 0% | 76% | |
| 9 AM
3 AM
| cloudy | 16 °C 17 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h west-northwest |
1016 hPa | 81 % | 12 °C | 98 % | 0% | 10% | 0% | 97% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 18 °C 19 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north-northwest |
1016 hPa | 74 % | 13 °C | 100 % | 0% | 17% | 0% | 100% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 19 °C 19 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h north |
1016 hPa | 67 % | 13 °C | 100 % | 0% | 10% | 0% | 100% | |
| 12 PM
6 AM
| cloudy | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h north-northeast |
1016 hPa | 60 % | 12 °C | 100 % | 0% | 1% | 0% | 100% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 22 °C 22 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h east-northeast |
1015 hPa | 54 % | 12 °C | 47 % | 0% | 1% | 10% | 39% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 23 °C 23 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h east |
1015 hPa | 50 % | 11 °C | 100 % | 0% | 2% | 31% | 100% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 23 °C 23 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h east-northeast |
1015 hPa | 47 % | 10 °C | 98 % | 0% | 0% | 29% | 97% | |
| 4 PM
10 AM
| light rain showers | 23 °C 22 °C |
0.2 mm | 3.8 m/s14 km/h east-northeast |
1015 hPa | 45 % | 10 °C | 35 % | 0% | 0% | 33% | 2% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 22 °C 21 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h east |
1015 hPa | 47 % | 10 °C | 43 % | 0% | 16% | 35% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 21 °C 20 °C |
0.0 mm | 5.9 m/s21 km/h east |
1015 hPa | 52 % | 11 °C | 39 % | 0% | 26% | 18% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h east |
1015 hPa | 52 % | 9 °C | 57 % | 0% | 28% | 22% | 22% | |
| 8 PM
2 PM
| partly cloudy | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h east-northeast |
1016 hPa | 53 % | 8 °C | 29 % | 0% | 4% | 17% | 11% | |
| 9 PM
3 PM
| partly cloudy | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h east |
1017 hPa | 55 % | 7 °C | 35 % | 0% | 14% | 23% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| partly cloudy | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h east |
1019 hPa | 59 % | 7 °C | 34 % | 0% | 14% | 26% | 3% | |
| 11 PM
5 PM
| overcast | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h east |
1019 hPa | 63 % | 8 °C | 94 % | 0% | 6% | 93% | 17% | |
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h east-southeast |
1020 hPa | 70 % | 8 °C | 74 % | 0% | 0% | 42% | 53% | |
| 1 AM
7 PM
| light rain | 13 °C 12 °C |
0.1 mm | 2.4 m/s9 km/h east-northeast |
1020 hPa | 74 % | 8 °C | 89 % | 0% | 2% | 87% | 13% | |
| 2 AM
8 PM
| light rain showers | 14 °C 13 °C |
0.1 mm | 2.6 m/s9 km/h northeast |
1021 hPa | 72 % | 8 °C | 76 % | 0% | 13% | 67% | 16% | |
| 3 AM
9 PM
| overcast | 12 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northeast |
1021 hPa | 81 % | 9 °C | 100 % | 0% | 100% | 95% | 13% | |
| 4 AM
10 PM
| overcast | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h north-northeast |
1021 hPa | 82 % | 9 °C | 100 % | 0% | 100% | 21% | 8% | |
| 5 AM
11 PM
| light rain | 13 °C 12 °C |
0.2 mm | 2.5 m/s9 km/h north-northeast |
1021 hPa | 78 % | 9 °C | 100 % | 0% | 100% | 16% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| rain | 13 °C 12 °C |
0.3 mm | 3.2 m/s12 km/h northeast |
1021 hPa | 78 % | 9 °C | 100 % | 0% | 100% | 58% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h east-northeast |
1022 hPa | 82 % | 10 °C | 99 % | 0% | 99% | 45% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h east-northeast |
1023 hPa | 71 % | 8 °C | 65 % | 0% | 65% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 14 °C 12 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h east |
1023 hPa | 59 % | 6 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h east |
1024 hPa | 54 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h east |
1024 hPa | 50 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| partly cloudy | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h east |
1024 hPa | 45 % | 5 °C | 14 % | 0% | 14% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h east-northeast |
1024 hPa | 42 % | 5 °C | 4 % | 0% | 4% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 19 °C 17 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h east-northeast |
1024 hPa | 39 % | 4 °C | 1 % | 0% | 1% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 19 °C 17 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h east-northeast |
1023 hPa | 36 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 19 °C 17 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h east-northeast |
1023 hPa | 34 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h east-northeast |
1023 hPa | 31 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h east-northeast |
1022 hPa | 31 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 17 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h east |
1023 hPa | 38 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 15 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h east-southeast |
1023 hPa | 46 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 2.8 m/s10 km/h southeast |
1024 hPa | 45 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h southeast |
1025 hPa | 49 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h south-southeast |
1026 hPa | 58 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Via dei Campi, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 44.5900; 10.8777
Time zone: Europe / Rome
Population: 20
Altitude: 64 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Via dei Campi, Republic of Italy. Weather forecast Via dei Campi.
Via dei Campi - weather nearby - bigger cities
Via dei Campi - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Via dei Campi is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Via dei Campi
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:09 am | 8:18 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:13 pm | 14:09 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:37 am | 8:51 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:58 am | 9:29 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:15 am | 10:13 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 5:11 pm | 04/29/2026 4:53 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |