Weather Via Cividina today
| 16 °C | 15 °C | 9 am | |
| 15 °C | 15 °C | 12 pm | |
| 14 °C | 13 °C | 3 pm | |
| 13 °C | 11 °C | 9 pm |
sunrise 5:56 am
sunset 8:12 pm
HOURLY
sunset 8:12 pm
Weather forecast Via Cividina April 29, 2026
During the day rain, in the evening partly cloudy. The highest temperature 16 °C. Total rainfall 4.9 mm. At night clear. The lowest temperature 5 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Via Cividina, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h north-northeast |
1016 hPa | 77 % | 11 °C | 78 % | 0% | 0% | 71% | 28% | |
| 4 AM
10 PM
| overcast | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h north-northeast |
1016 hPa | 79 % | 11 °C | 95 % | 0% | 1% | 85% | 71% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h north-northeast |
1016 hPa | 79 % | 10 °C | 100 % | 0% | 5% | 99% | 100% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h north-northeast |
1016 hPa | 76 % | 9 °C | 100 % | 0% | 7% | 100% | 100% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 5.2 m/s19 km/h north-northeast |
1016 hPa | 73 % | 9 °C | 100 % | 0% | 9% | 98% | 100% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h northeast |
1017 hPa | 66 % | 9 °C | 100 % | 0% | 6% | 100% | 100% | |
| 9 AM
3 AM
| light rain | 16 °C 15 °C |
0.1 mm | 5.4 m/s19 km/h northeast |
1017 hPa | 63 % | 8 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 100% | |
| 10 AM
4 AM
| light rain | 16 °C 15 °C |
0.2 mm | 5.2 m/s19 km/h northeast |
1018 hPa | 65 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 97% | |
| 11 AM
5 AM
| rain | 16 °C 15 °C |
0.7 mm | 5.2 m/s19 km/h east-northeast |
1018 hPa | 68 % | 10 °C | 100 % | 0% | 2% | 100% | 96% | |
| 12 PM
6 AM
| heavy rain | 15 °C 14 °C |
1.0 mm | 5.3 m/s19 km/h east-northeast |
1018 hPa | 76 % | 11 °C | 100 % | 0% | 4% | 100% | 97% | |
| 1 PM
7 AM
| rain | 15 °C 15 °C |
0.7 mm | 5.3 m/s19 km/h east |
1018 hPa | 81 % | 11 °C | 100 % | 0% | 3% | 100% | 97% | |
| 2 PM
8 AM
| rain | 15 °C 15 °C |
0.5 mm | 5.4 m/s19 km/h east |
1018 hPa | 82 % | 11 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 94% | |
| 3 PM
9 AM
| rain | 14 °C 13 °C |
0.7 mm | 6.4 m/s23 km/h east |
1019 hPa | 76 % | 10 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 67% | |
| 4 PM
10 AM
| rain | 14 °C 13 °C |
0.6 mm | 6.2 m/s22 km/h east |
1018 hPa | 76 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 74% | |
| 5 PM
11 AM
| rain | 14 °C 13 °C |
0.3 mm | 6.3 m/s23 km/h east |
1018 hPa | 79 % | 10 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 98% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 5.7 m/s21 km/h east |
1018 hPa | 78 % | 10 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 100% | |
| 7 PM
1 PM
| overcast | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 6.0 m/s22 km/h east |
1018 hPa | 76 % | 9 °C | 100 % | 0% | 2% | 100% | 90% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h east |
1018 hPa | 74 % | 8 °C | 98 % | 0% | 2% | 89% | 84% | |
| 9 PM
3 PM
| overcast | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h east-southeast |
1019 hPa | 73 % | 7 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 3% | |
| 10 PM
4 PM
| cloudy | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.7 m/s17 km/h east |
1020 hPa | 72 % | 7 °C | 58 % | 0% | 0% | 52% | 14% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h east-northeast |
1021 hPa | 78 % | 7 °C | 10 % | 0% | 0% | 7% | 3% | |
Tomorrow, Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 10 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h northeast |
1021 hPa | 87 % | 7 °C | 2 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 8 °C 7 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h north-northeast |
1022 hPa | 92 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 7 °C 5 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northeast |
1022 hPa | 93 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| clear | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northeast |
1022 hPa | 93 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| clear | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h northeast |
1023 hPa | 91 % | 4 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| clear | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north-northeast |
1023 hPa | 92 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| clear | 5 °C 3 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h north-northeast |
1024 hPa | 90 % | 3 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 6 °C 4 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northeast |
1024 hPa | 79 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h northeast |
1025 hPa | 64 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| clear | 12 °C 9 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h northeast |
1025 hPa | 43 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 14 °C 11 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h east-southeast |
1025 hPa | 36 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 15 °C 12 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h southeast |
1025 hPa | 34 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h south-southeast |
1025 hPa | 31 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h south-southeast |
1025 hPa | 29 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h south |
1024 hPa | 28 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h south |
1024 hPa | 27 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h south |
1024 hPa | 26 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 18 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h southeast |
1023 hPa | 27 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h east |
1023 hPa | 28 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 16 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h east-northeast |
1023 hPa | 33 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 13 °C 10 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h east-northeast |
1024 hPa | 36 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h east-northeast |
1025 hPa | 40 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 10 °C 7 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h east-southeast |
1026 hPa | 43 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h east-southeast |
1027 hPa | 46 % | -1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Via Cividina, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 46.1007; 13.2591
Time zone: Europe / Rome
Something wrong, something missing?
Weather Via Cividina, Republic of Italy. Weather forecast Via Cividina.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Via Cividina is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Via Cividina
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Via Cividina
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 5:56 am | 8:12 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:04 pm | 14:16 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:23 am | 8:46 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:43 am | 9:26 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 3:57 am | 10:12 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 5:02 pm | 04/29/2026 4:42 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |