Weather Trincheri long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Trincheri for ten days.
Sunday, May 3
19 / 14°C
| 0.0 mm | 22 km/h |
| 14 °C | 13 °C | 2 am | |
| 16 °C | 14 °C | 8 am | |
| 19 °C | 18 °C | 2 pm | |
| 18 °C | 17 °C | 8 pm |
sunrise 6:17 am
sunset 8:33 pm
HOURLY
sunset 8:33 pm
|
|
|
|
Weather forecast Trincheri, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h north-northeast |
1020 hPa | 56 % | 5 °C | 100 % | 0% | 0% | 11% | 100% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 16 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h northeast |
1019 hPa | 48 % | 5 °C | 91 % | 0% | 0% | 0% | 91% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 6.2 m/s22 km/h east-southeast |
1018 hPa | 59 % | 10 °C | 97 % | 0% | 0% | 1% | 97% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 4.6 m/s17 km/h east-northeast |
1016 hPa | 60 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 50% | 100% | |
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| light rain | 16 °C 15 °C |
0.6 mm | 3.8 m/s14 km/h east-northeast |
1017 hPa | 69 % | 10 °C | 100 % | 0% | 1% | 100% | 95% | |
| 8 AM
2 AM
| rain | 16 °C 15 °C |
1.4 mm | 4.9 m/s18 km/h northeast |
1015 hPa | 71 % | 10 °C | 100 % | 0% | 100% | 100% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 17 °C 17 °C |
0.1 mm | 4.6 m/s17 km/h east-northeast |
1016 hPa | 75 % | 12 °C | 100 % | 0% | 89% | 100% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| heavy rain | 17 °C 16 °C |
5.2 mm | 5.4 m/s19 km/h east-northeast |
1013 hPa | 70 % | 11 °C | 100 % | 0% | 17% | 86% | 100% | |
Trincheri, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 43.9030; 7.9351
Time zone: Europe / Rome
Something wrong, something missing?
Weather Trincheri, Republic of Italy. Weather forecast Trincheri.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Trincheri is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Trincheri
data are always in the local timeSun and light
May 3, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:17 am | 8:33 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:25 pm | 14:16 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:44 am | 9:06 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 5:06 am | 9:45 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:22 am | 10:29 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/02/2026 9:49 pm | 05/03/2026 6:40 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |