Weather Postioma tomorrow
| 17 °C | 17 °C | 9 am | |
| 20 °C | 19 °C | 12 pm | |
| 18 °C | 17 °C | 3 pm | |
| 14 °C | 13 °C | 9 pm |
sunrise 6:02 am
sunset 8:16 pm
HOURLY
sunset 8:16 pm
Weather forecast Postioma April 29, 2026
During the day overcast, in the afternoon rain. The highest temperature 20 °C. Total rainfall 1.6 mm. At night cloudy. The lowest temperature 13 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Postioma, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| cloudy | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h northeast |
1016 hPa | 78 % | 11 °C | 71 % | 0% | 0% | 25% | 64% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h northeast |
1016 hPa | 84 % | 11 °C | 50 % | 0% | 0% | 6% | 46% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h northeast |
1016 hPa | 87 % | 11 °C | 66 % | 0% | 0% | 36% | 46% | |
| 3 AM
9 PM
| overcast | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h northeast |
1015 hPa | 88 % | 11 °C | 100 % | 0% | 0% | 40% | 100% | |
| 4 AM
10 PM
| overcast | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h northeast |
1015 hPa | 86 % | 11 °C | 100 % | 0% | 0% | 52% | 100% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h northeast |
1015 hPa | 85 % | 10 °C | 96 % | 0% | 0% | 54% | 93% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h northeast |
1015 hPa | 84 % | 10 °C | 100 % | 0% | 0% | 78% | 100% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h northeast |
1015 hPa | 79 % | 10 °C | 100 % | 0% | 0% | 80% | 100% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 3.0 m/s11 km/h northeast |
1016 hPa | 75 % | 11 °C | 98 % | 0% | 0% | 89% | 96% | |
| 9 AM
3 AM
| overcast | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h northeast |
1016 hPa | 68 % | 10 °C | 100 % | 0% | 0% | 98% | 100% | |
| 10 AM
4 AM
| overcast | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h northeast |
1016 hPa | 63 % | 11 °C | 100 % | 0% | 6% | 99% | 100% | |
| 11 AM
5 AM
| overcast | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h northeast |
1017 hPa | 57 % | 10 °C | 100 % | 0% | 6% | 99% | 100% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h northeast |
1017 hPa | 54 % | 10 °C | 100 % | 0% | 6% | 97% | 96% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 20 °C 19 °C |
0.0 mm | 5.4 m/s19 km/h northeast |
1017 hPa | 50 % | 9 °C | 96 % | 0% | 2% | 83% | 92% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h northeast |
1017 hPa | 52 % | 9 °C | 95 % | 0% | 1% | 94% | 54% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 18 °C 17 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h northeast |
1017 hPa | 57 % | 9 °C | 98 % | 0% | 1% | 97% | 40% | |
| 4 PM
10 AM
| overcast | 17 °C 16 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h northeast |
1017 hPa | 62 % | 9 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 71% | |
| 5 PM
11 AM
| rain | 16 °C 15 °C |
0.6 mm | 5.0 m/s18 km/h northeast |
1017 hPa | 71 % | 10 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 86% | |
| 6 PM
12 PM
| rain | 15 °C 15 °C |
0.5 mm | 4.2 m/s15 km/h northeast |
1017 hPa | 79 % | 11 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 100% | |
| 7 PM
1 PM
| rain | 15 °C 15 °C |
0.4 mm | 3.5 m/s13 km/h northeast |
1017 hPa | 78 % | 11 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| overcast | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h northeast |
1017 hPa | 80 % | 10 °C | 100 % | 0% | 0% | 100% | 100% | |
| 9 PM
3 PM
| overcast | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.7 m/s13 km/h east-northeast |
1018 hPa | 80 % | 10 °C | 97 % | 0% | 0% | 81% | 96% | |
| 10 PM
4 PM
| cloudy | 14 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h northeast |
1019 hPa | 76 % | 9 °C | 79 % | 0% | 0% | 64% | 59% | |
| 11 PM
5 PM
| cloudy | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h northeast |
1019 hPa | 74 % | 8 °C | 64 % | 0% | 3% | 61% | 7% | |
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| overcast | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h northeast |
1020 hPa | 72 % | 8 °C | 98 % | 0% | 7% | 98% | 3% | |
| 1 AM
7 PM
| overcast | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h northeast |
1020 hPa | 69 % | 7 °C | 100 % | 0% | 18% | 100% | 4% | |
| 2 AM
8 PM
| overcast | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h northeast |
1021 hPa | 68 % | 7 °C | 98 % | 0% | 3% | 98% | 0% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 13 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h east-northeast |
1021 hPa | 68 % | 6 °C | 50 % | 0% | 0% | 50% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| partly cloudy | 12 °C 10 °C |
0.0 mm | 3.5 m/s13 km/h east-northeast |
1021 hPa | 68 % | 6 °C | 28 % | 0% | 1% | 27% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 11 °C 9 °C |
0.0 mm | 4.0 m/s14 km/h northeast |
1022 hPa | 69 % | 5 °C | 38 % | 0% | 3% | 36% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h northeast |
1022 hPa | 66 % | 4 °C | 75 % | 0% | 9% | 74% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h northeast |
1023 hPa | 59 % | 2 °C | 97 % | 0% | 8% | 97% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 11 °C 8 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h northeast |
1024 hPa | 47 % | 0 °C | 100 % | 0% | 12% | 100% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 17 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h east-southeast |
1025 hPa | 29 % | 0 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h south-southeast |
1024 hPa | 49 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Postioma, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 45.7175; 12.1522
Time zone: Europe / Rome
Something wrong, something missing?
Weather Postioma, Republic of Italy. Weather forecast Postioma.
Postioma - weather nearby - bigger cities
Postioma - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Postioma is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Postioma
data are always in the local timeSun and light
April 29, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:02 am | 8:16 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:08 pm | 14:14 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:28 am | 8:49 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:49 am | 9:29 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:04 am | 10:14 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/28/2026 5:07 pm | 04/29/2026 4:47 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |