Weather Pontemazzori long-term weather forecast
Long-term weather forecast for Pontemazzori for ten days.
Sunday, May 3
20 / 16°C
| 0.0 mm | 8 km/h |
| 16 °C | 16 °C | 2 am | |
| 16 °C | 16 °C | 8 am | |
| 20 °C | 21 °C | 2 pm | |
| 16 °C | 16 °C | 8 pm |
sunrise 6:07 am
sunset 8:24 pm
HOURLY
sunset 8:24 pm
|
|
|
|
Weather forecast Pontemazzori, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 05/03/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h northwest |
1018 hPa | 65 % | 9 °C | 4 % | 0% | 0% | 0% | 4% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h east-southeast |
1017 hPa | 72 % | 10 °C | 98 % | 0% | 5% | 0% | 98% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 2.2 m/s8 km/h southwest |
1016 hPa | 62 % | 12 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 0.6 m/s2 km/h south-southeast |
1014 hPa | 60 % | 8 °C | 85 % | 0% | 0% | 0% | 85% | |
Monday 05/04/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 16 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h east-southeast |
1014 hPa | 59 % | 7 °C | 100 % | 0% | 24% | 6% | 100% | |
| 8 AM
2 AM
| rain | 16 °C 16 °C |
4.2 mm | 5.2 m/s19 km/h east-southeast |
1013 hPa | 85 % | 13 °C | 100 % | 0% | 99% | 12% | 100% | |
| 2 PM
8 AM
| rain | 18 °C 19 °C |
3.3 mm | 6.1 m/s22 km/h south |
1011 hPa | 92 % | 16 °C | 100 % | 0% | 57% | 100% | 17% | |
| 8 PM
2 PM
| heavy rain showers | 16 °C 17 °C |
8.6 mm | 2.2 m/s8 km/h south-southeast |
1010 hPa | 85 % | 13 °C | 69 % | 0% | 63% | 40% | 0% | |
Pontemazzori, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 43.9160; 10.3253
Time zone: Europe / Rome
Something wrong, something missing?
Weather Pontemazzori, Republic of Italy. Weather forecast Pontemazzori.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Pontemazzori is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Pontemazzori
data are always in the local timeSun and light
May 3, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:07 am | 8:24 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:15 pm | 14:16 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:35 am | 8:56 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:56 am | 9:35 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:13 am | 10:19 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 05/02/2026 9:39 pm | 05/03/2026 6:30 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/31/2026 |