Weather Ponte Trevisani today
Weather forecast Ponte Trevisani April 28, 2026
During the day morning rain, in the afternoon rain showers, in the evening rain. The highest temperature 19 °C. Total rainfall 10.6 mm. At night overcast. The lowest temperature 12 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Ponte Trevisani, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Today, Tuesday 04/28/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| rain | 14 °C 14 °C |
4.7 mm | 1.8 m/s6 km/h east-northeast |
1014 hPa | 91 % | 12 °C | 100 % | 0% | 0% | 71% | 100% | |
| 8 AM
2 AM
| rain | 15 °C 16 °C |
1.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north |
1013 hPa | 87 % | 12 °C | 90 % | 0% | 19% | 64% | 64% | |
| 2 PM
8 AM
| rain showers | 19 °C 19 °C |
2.8 mm | 2.9 m/s10 km/h east-northeast |
1012 hPa | 67 % | 12 °C | 64 % | 0% | 4% | 37% | 42% | |
| 8 PM
2 PM
| rain | 15 °C 15 °C |
2.1 mm | 3.1 m/s11 km/h east-northeast |
1011 hPa | 89 % | 13 °C | 100 % | 0% | 100% | 43% | 96% | |
Tomorrow, Wednesday 04/29/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| overcast | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h northeast |
1012 hPa | 88 % | 11 °C | 95 % | 0% | 31% | 93% | 19% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 13 °C 13 °C |
0.4 mm | 2.7 m/s10 km/h northeast |
1012 hPa | 88 % | 11 °C | 100 % | 0% | 15% | 100% | 97% | |
| 2 PM
8 AM
| rain showers | 18 °C 17 °C |
1.0 mm | 5.4 m/s19 km/h east |
1012 hPa | 53 % | 8 °C | 33 % | 0% | 27% | 8% | 1% | |
| 8 PM
2 PM
| rain | 14 °C 14 °C |
2.9 mm | 2.3 m/s8 km/h east-southeast |
1011 hPa | 78 % | 10 °C | 98 % | 0% | 3% | 45% | 97% | |
Ponte Trevisani, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 44.8333; 11.3833
Time zone: Europe / Rome
Something wrong, something missing?
Weather Ponte Trevisani, Republic of Italy. Weather forecast Ponte Trevisani.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Ponte Trevisani is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.⇵ Weather with Meteobox for your website
Online forecast for Ponte Trevisani
on your website with a short code. Copy one of the code variants below: with or without links to meteobox.
code without links for the next days
code with links for the next days
result
code without links for the next days
code with links for the next days
result
Astronomical information Ponte Trevisani
data are always in the local timeSun and light
April 28, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:08 am | 8:16 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:11 pm | 14:07 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:36 am | 8:48 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:57 am | 9:27 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:14 am | 10:10 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/27/2026 4:02 pm | 04/28/2026 4:33 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |