Weather Ponte dell'Agrato tomorrow
Weather forecast Ponte dell'Agrato April 30, 2026
During the day morning partly cloudy, later morning overcast, in the afternoon clear. The highest temperature 22 °C. At night clear. The lowest temperature 12 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Ponte dell'Agrato, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Thursday 04/30/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| partly cloudy | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h east-southeast |
1010 hPa | 87 % | 10 °C | 21 % | 0% | 11% | 14% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 13 °C 14 °C |
0.0 mm | 0.2 m/s1 km/h south-southeast |
1009 hPa | 93 % | 12 °C | 100 % | 0% | 100% | 2% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 0.6 m/s2 km/h east-southeast |
1007 hPa | 55 % | 12 °C | 10 % | 0% | 0% | 10% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 20 °C 21 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h southeast |
1006 hPa | 69 % | 13 °C | 5 % | 0% | 0% | 4% | 0% | |
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 0.1 m/s0 km/h east |
1008 hPa | 83 % | 9 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 14 °C 15 °C |
0.1 mm | 1.2 m/s4 km/h east-southeast |
1008 hPa | 93 % | 12 °C | 100 % | 0% | 100% | 57% | 1% | |
Ponte dell'Agrato, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 44.7167; 10.7333
Time zone: Europe / Rome
Something wrong, something missing?
Weather Ponte dell'Agrato, Republic of Italy. Weather forecast Ponte dell'Agrato.
Ponte dell'Agrato - weather nearby - bigger cities
Ponte dell'Agrato - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Ponte dell'Agrato is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Ponte dell'Agrato
data are always in the local timeSun and light
April 30, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:08 am | 8:20 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:14 pm | 14:12 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:35 am | 8:53 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:57 am | 9:32 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:13 am | 10:16 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/29/2026 6:19 pm | 04/30/2026 5:12 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |