Weather Ponte dei Bassi the day after tomorrow
Weather forecast Ponte dei Bassi May 1, 2026
During the day clear. The highest temperature 18 °C. At night clear. The lowest temperature 9 °C.Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Ponte dei Bassi, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Friday 05/01/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h east |
1026 hPa | 60 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 AM
7 PM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h east |
1026 hPa | 61 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| clear | 9 °C 7 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h east |
1026 hPa | 63 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 10 °C 8 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h west-northwest |
1027 hPa | 69 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 18 °C 16 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h east |
1027 hPa | 33 % | 1 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 13 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h east-southeast |
1025 hPa | 56 % | 4 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Saturday 05/02/2026 |
|||||||||||||
| 2 AM
8 PM
| clear | 8 °C 6 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h south-southwest |
1027 hPa | 65 % | 2 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| clear | 11 °C 10 °C |
0.0 mm | 0.0 m/s0 km/h north-northwest |
1026 hPa | 74 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 19 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.0 m/s7 km/h east-southeast |
1024 hPa | 40 % | 5 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 15 °C 14 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h east-southeast |
1021 hPa | 55 % | 6 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Ponte dei Bassi, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 44.5074; 11.8670
Time zone: Europe / Rome
Something wrong, something missing?
Weather Ponte dei Bassi, Republic of Italy. Weather forecast Ponte dei Bassi.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.
Data source
Weather forecast for Ponte dei Bassi is supplied by MET Norway Norwegian Meteorological Institute and the NRK.Feels like
To calculate the perceived temperature, we use the Australian Apparent Temperature (AAT) model, which is designed for year-round calculations and takes air humidity into account in addition to temperature and wind speed.Weather with Meteobox for your website
Astronomical information Ponte dei Bassi
data are always in the local timeSun and light
May 1, 2026
| Sunrise: | Sunset: |
| 6:02 am | 8:17 pm |
| Noon: | Length of day: |
| 1:09 pm | 14:14 |
| Start of civil twilight*: | End of civil twilight*: |
| 5:30 am | 8:49 pm |
| Start of nautical twilight*: | End of nautical twilight*: |
| 4:51 am | 9:28 pm |
| Start of astronomical twilight*: | End of astronomical twilight*: |
| 4:07 am | 10:12 pm |
| * What is Twilight? | |
Moon and moon phases
| Moonrise: | Moonset: |
| 04/30/2026 7:21 pm | 05/01/2026 5:28 am |
| Next new moon: | Next full moon: |
| 05/16/2026 | 05/01/2026 |