Weather Nucleo Industriale Termoli weekend
Weather forecast for Nucleo Industriale Termoli for this and next weekend.
/ °C
| mm | km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Nucleo Industriale Termoli, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 04/15/2026 |
|||||||||||||
| 4 AM
10 PM
| light rain | 14 °C 14 °C |
0.2 mm | 5.4 m/s19 km/h northwest |
1013 hPa | 98 % | 13 °C | 100 % | 37% | 100% | 20% | 68% | |
| 5 AM
11 PM
| fog | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h northwest |
1013 hPa | 98 % | 13 °C | 100 % | 25% | 100% | 18% | 96% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h northwest |
1013 hPa | 98 % | 13 °C | 100 % | 10% | 100% | 14% | 93% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.3 m/s12 km/h northwest |
1014 hPa | 97 % | 13 °C | 100 % | 2% | 100% | 7% | 52% | |
| 8 AM
2 AM
| overcast | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.5 m/s16 km/h northwest |
1014 hPa | 96 % | 13 °C | 100 % | 0% | 100% | 98% | 18% | |
| 9 AM
3 AM
| rain | 15 °C 15 °C |
0.8 mm | 5.3 m/s19 km/h north-northwest |
1014 hPa | 94 % | 13 °C | 100 % | 0% | 100% | 78% | 89% | |
| 10 AM
4 AM
| rain | 15 °C 15 °C |
0.6 mm | 4.8 m/s17 km/h north-northwest |
1015 hPa | 95 % | 14 °C | 100 % | 0% | 100% | 91% | 100% | |
| 11 AM
5 AM
| light rain | 15 °C 16 °C |
0.2 mm | 3.9 m/s14 km/h north-northwest |
1015 hPa | 95 % | 14 °C | 100 % | 0% | 88% | 50% | 97% | |
| 12 PM
6 AM
| rain | 17 °C 18 °C |
0.3 mm | 3.0 m/s11 km/h north |
1015 hPa | 89 % | 14 °C | 100 % | 0% | 92% | 82% | 100% | |
| 1 PM
7 AM
| rain | 17 °C 18 °C |
0.4 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northeast |
1015 hPa | 84 % | 14 °C | 99 % | 0% | 74% | 42% | 96% | |
| 2 PM
8 AM
| rain | 17 °C 18 °C |
0.3 mm | 2.9 m/s10 km/h east-northeast |
1015 hPa | 84 % | 14 °C | 100 % | 0% | 64% | 72% | 99% | |
| 3 PM
9 AM
| rain | 17 °C 18 °C |
0.8 mm | 3.0 m/s11 km/h northeast |
1014 hPa | 84 % | 14 °C | 99 % | 0% | 80% | 15% | 98% | |
| 4 PM
10 AM
| heavy rain | 16 °C 17 °C |
1.4 mm | 3.1 m/s11 km/h east-northeast |
1015 hPa | 88 % | 14 °C | 100 % | 0% | 100% | 77% | 100% | |
| 5 PM
11 AM
| light rain | 16 °C 17 °C |
0.2 mm | 3.4 m/s12 km/h northeast |
1015 hPa | 91 % | 14 °C | 100 % | 0% | 46% | 50% | 98% | |
| 6 PM
12 PM
| overcast | 16 °C 17 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h northeast |
1015 hPa | 93 % | 14 °C | 89 % | 0% | 20% | 59% | 75% | |
| 7 PM
1 PM
| light rain | 16 °C 17 °C |
0.1 mm | 4.5 m/s16 km/h north |
1015 hPa | 93 % | 14 °C | 93 % | 0% | 24% | 46% | 84% | |
| 8 PM
2 PM
| rain | 14 °C 14 °C |
0.6 mm | 5.9 m/s21 km/h east |
1016 hPa | 97 % | 14 °C | 100 % | 0% | 58% | 73% | 99% | |
| 9 PM
3 PM
| overcast | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h south |
1017 hPa | 98 % | 13 °C | 100 % | 0% | 64% | 73% | 96% | |
| 10 PM
4 PM
| overcast | 14 °C 15 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h west-northwest |
1017 hPa | 98 % | 13 °C | 99 % | 0% | 10% | 15% | 99% | |
| 11 PM
5 PM
| overcast | 13 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h west |
1017 hPa | 99 % | 13 °C | 97 % | 12% | 35% | 11% | 96% | |
Thursday 04/16/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| fog | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.1 m/s8 km/h west |
1017 hPa | 99 % | 12 °C | 96 % | 32% | 46% | 24% | 85% | |
| 1 AM
7 PM
| partly cloudy | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h west |
1017 hPa | 98 % | 12 °C | 32 % | 2% | 21% | 12% | 0% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h west |
1017 hPa | 98 % | 12 °C | 75 % | 1% | 5% | 27% | 64% | |
| 3 AM
9 PM
| partly cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.6 m/s13 km/h west |
1017 hPa | 98 % | 12 °C | 28 % | 0% | 6% | 12% | 12% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 3.8 m/s14 km/h west |
1017 hPa | 98 % | 11 °C | 83 % | 0% | 21% | 10% | 76% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h west-northwest |
1017 hPa | 98 % | 12 °C | 97 % | 3% | 96% | 0% | 54% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.4 m/s16 km/h west-northwest |
1017 hPa | 98 % | 12 °C | 100 % | 0% | 100% | 1% | 2% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.1 m/s15 km/h west-northwest |
1018 hPa | 98 % | 13 °C | 99 % | 0% | 99% | 8% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 4.9 m/s18 km/h northwest |
1018 hPa | 96 % | 13 °C | 44 % | 0% | 36% | 11% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| light rain showers | 16 °C 16 °C |
0.1 mm | 5.8 m/s21 km/h northwest |
1018 hPa | 87 % | 13 °C | 82 % | 0% | 77% | 19% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| light rain | 16 °C 16 °C |
0.1 mm | 6.1 m/s22 km/h north-northwest |
1018 hPa | 81 % | 13 °C | 88 % | 0% | 86% | 10% | 2% | |
| 11 AM
5 AM
| cloudy | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 5.8 m/s21 km/h north-northwest |
1019 hPa | 78 % | 13 °C | 77 % | 0% | 67% | 0% | 28% | |
| 12 PM
6 AM
| overcast | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 5.5 m/s20 km/h north-northwest |
1019 hPa | 74 % | 13 °C | 100 % | 0% | 75% | 3% | 99% | |
| 1 PM
7 AM
| overcast | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 4.8 m/s17 km/h north-northwest |
1018 hPa | 73 % | 13 °C | 96 % | 0% | 54% | 1% | 94% | |
| 2 PM
8 AM
| overcast | 19 °C 19 °C |
0.0 mm | 4.3 m/s15 km/h north-northwest |
1018 hPa | 70 % | 13 °C | 95 % | 0% | 32% | 2% | 95% | |
| 3 PM
9 AM
| overcast | 19 °C 19 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h north-northwest |
1018 hPa | 69 % | 13 °C | 99 % | 0% | 25% | 0% | 99% | |
| 4 PM
10 AM
| cloudy | 19 °C 19 °C |
0.0 mm | 3.4 m/s12 km/h north-northwest |
1017 hPa | 70 % | 13 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 5 PM
11 AM
| cloudy | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.9 m/s10 km/h north-northwest |
1017 hPa | 70 % | 12 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 6 PM
12 PM
| cloudy | 18 °C 18 °C |
0.0 mm | 2.6 m/s9 km/h north-northwest |
1016 hPa | 73 % | 12 °C | 98 % | 0% | 0% | 0% | 98% | |
| 7 PM
1 PM
| cloudy | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 2.7 m/s10 km/h northwest |
1017 hPa | 80 % | 13 °C | 90 % | 0% | 0% | 3% | 89% | |
| 8 PM
2 PM
| cloudy | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.1 m/s11 km/h west-northwest |
1017 hPa | 88 % | 12 °C | 86 % | 0% | 0% | 2% | 86% | |
| 9 PM
3 PM
| cloudy | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.2 m/s12 km/h west |
1017 hPa | 89 % | 12 °C | 78 % | 0% | 0% | 0% | 78% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 3.9 m/s14 km/h west-northwest |
1018 hPa | 89 % | 11 °C | 3 % | 0% | 0% | 0% | 3% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 4.2 m/s15 km/h west-northwest |
1018 hPa | 89 % | 11 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Nucleo Industriale Termoli, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 41.9434; 15.0030
Time zone: Europe / Rome
Something wrong, something missing?
Weather Nucleo Industriale Termoli, Republic of Italy. Weather forecast Nucleo Industriale Termoli.
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.