Weather Noviglio weekend
Weather forecast for Noviglio for this and next weekend.
/ °C
| mm | km/h |
Meteogram is being loaded
|
|
|
|
Weather forecast Noviglio, Republic of Italy extended forecast
| Time | State Temp. Feels like | Precip. | Wind | Pressure | Humidity | Dew | total |
Fog | Low |
Middle |
High |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wednesday 04/15/2026 |
|||||||||||||
| 3 AM
9 PM
| light rain | 13 °C 13 °C |
0.2 mm | 1.5 m/s5 km/h north-northeast |
1018 hPa | 94 % | 11 °C | 97 % | 0% | 95% | 43% | 0% | |
| 4 AM
10 PM
| overcast | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h north-northeast |
1018 hPa | 95 % | 11 °C | 100 % | 0% | 100% | 60% | 0% | |
| 5 AM
11 PM
| overcast | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north-northeast |
1018 hPa | 94 % | 11 °C | 100 % | 0% | 100% | 39% | 0% | |
| 6 AM
12 AM
| overcast | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h north-northeast |
1018 hPa | 94 % | 11 °C | 98 % | 0% | 97% | 56% | 0% | |
| 7 AM
1 AM
| overcast | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north-northeast |
1019 hPa | 92 % | 11 °C | 93 % | 0% | 92% | 22% | 0% | |
| 8 AM
2 AM
| cloudy | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north-northeast |
1019 hPa | 89 % | 11 °C | 66 % | 0% | 61% | 15% | 0% | |
| 9 AM
3 AM
| partly cloudy | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h north |
1020 hPa | 86 % | 11 °C | 22 % | 0% | 20% | 9% | 0% | |
| 10 AM
4 AM
| partly cloudy | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h north-northwest |
1020 hPa | 73 % | 11 °C | 19 % | 0% | 15% | 8% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| light rain showers | 17 °C 17 °C |
0.2 mm | 1.8 m/s6 km/h northwest |
1020 hPa | 65 % | 10 °C | 34 % | 0% | 32% | 7% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| light rain showers | 18 °C 18 °C |
0.1 mm | 1.3 m/s5 km/h northwest |
1020 hPa | 61 % | 10 °C | 58 % | 0% | 39% | 38% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| cloudy | 19 °C 19 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h west-northwest |
1019 hPa | 57 % | 10 °C | 44 % | 0% | 35% | 22% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| partly cloudy | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 1.2 m/s4 km/h south-southeast |
1019 hPa | 57 % | 10 °C | 25 % | 0% | 17% | 16% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| partly cloudy | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h east-southeast |
1018 hPa | 55 % | 10 °C | 18 % | 0% | 12% | 10% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| partly cloudy | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h east-southeast |
1018 hPa | 52 % | 10 °C | 25 % | 0% | 19% | 17% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| partly cloudy | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h east-southeast |
1018 hPa | 54 % | 10 °C | 21 % | 0% | 15% | 17% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 2.3 m/s8 km/h southeast |
1018 hPa | 56 % | 10 °C | 10 % | 0% | 0% | 10% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 19 °C 19 °C |
0.0 mm | 1.6 m/s6 km/h southeast |
1018 hPa | 66 % | 12 °C | 11 % | 0% | 0% | 10% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h south |
1018 hPa | 71 % | 11 °C | 8 % | 0% | 0% | 8% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.3 m/s5 km/h south-southeast |
1018 hPa | 72 % | 11 °C | 7 % | 0% | 0% | 7% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 15 °C 15 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h east-southeast |
1019 hPa | 77 % | 11 °C | 3 % | 0% | 0% | 3% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h east |
1019 hPa | 81 % | 11 °C | 4 % | 0% | 0% | 4% | 0% | |
Thursday 04/16/2026 |
|||||||||||||
| 12 AM
6 PM
| clear | 14 °C 14 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h northeast |
1019 hPa | 84 % | 11 °C | 11 % | 0% | 9% | 6% | 1% | |
| 1 AM
7 PM
| cloudy | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h north-northeast |
1019 hPa | 87 % | 10 °C | 82 % | 0% | 16% | 14% | 77% | |
| 2 AM
8 PM
| cloudy | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h north-northeast |
1019 hPa | 89 % | 10 °C | 100 % | 0% | 10% | 0% | 100% | |
| 3 AM
9 PM
| cloudy | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h north |
1019 hPa | 89 % | 10 °C | 99 % | 0% | 4% | 0% | 99% | |
| 4 AM
10 PM
| cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h north |
1019 hPa | 89 % | 10 °C | 97 % | 0% | 0% | 0% | 97% | |
| 5 AM
11 PM
| cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h north-northwest |
1019 hPa | 90 % | 10 °C | 100 % | 0% | 0% | 0% | 100% | |
| 6 AM
12 AM
| cloudy | 12 °C 12 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h north-northwest |
1019 hPa | 91 % | 10 °C | 74 % | 0% | 0% | 0% | 74% | |
| 7 AM
1 AM
| clear | 11 °C 11 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h north-northwest |
1019 hPa | 92 % | 9 °C | 8 % | 0% | 0% | 0% | 8% | |
| 8 AM
2 AM
| partly cloudy | 13 °C 13 °C |
0.0 mm | 1.4 m/s5 km/h northwest |
1019 hPa | 89 % | 11 °C | 25 % | 0% | 0% | 0% | 25% | |
| 9 AM
3 AM
| partly cloudy | 15 °C 16 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h west |
1020 hPa | 84 % | 12 °C | 37 % | 0% | 0% | 0% | 37% | |
| 10 AM
4 AM
| clear | 18 °C 19 °C |
0.0 mm | 0.7 m/s3 km/h west |
1020 hPa | 73 % | 12 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 AM
5 AM
| clear | 19 °C 20 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h west-northwest |
1020 hPa | 65 % | 12 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 12 PM
6 AM
| clear | 20 °C 20 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h west |
1020 hPa | 60 % | 12 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 1 PM
7 AM
| clear | 21 °C 21 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h west |
1019 hPa | 56 % | 12 °C | 7 % | 0% | 1% | 7% | 0% | |
| 2 PM
8 AM
| clear | 22 °C 22 °C |
0.0 mm | 0.9 m/s3 km/h southwest |
1019 hPa | 53 % | 12 °C | 7 % | 0% | 0% | 7% | 0% | |
| 3 PM
9 AM
| clear | 23 °C 24 °C |
0.0 mm | 0.8 m/s3 km/h south-southwest |
1018 hPa | 51 % | 12 °C | 7 % | 0% | 0% | 7% | 0% | |
| 4 PM
10 AM
| clear | 23 °C 23 °C |
0.0 mm | 1.0 m/s4 km/h southeast |
1018 hPa | 50 % | 11 °C | 8 % | 0% | 0% | 8% | 0% | |
| 5 PM
11 AM
| clear | 23 °C 23 °C |
0.0 mm | 1.1 m/s4 km/h southeast |
1017 hPa | 49 % | 11 °C | 5 % | 0% | 0% | 5% | 0% | |
| 6 PM
12 PM
| clear | 23 °C 23 °C |
0.0 mm | 1.5 m/s5 km/h southeast |
1017 hPa | 51 % | 12 °C | 2 % | 0% | 0% | 2% | 0% | |
| 7 PM
1 PM
| clear | 21 °C 22 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h southeast |
1017 hPa | 61 % | 13 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 8 PM
2 PM
| clear | 19 °C 20 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h southeast |
1017 hPa | 70 % | 13 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 9 PM
3 PM
| clear | 17 °C 17 °C |
0.0 mm | 1.8 m/s6 km/h east-southeast |
1018 hPa | 73 % | 12 °C | 1 % | 0% | 0% | 1% | 0% | |
| 10 PM
4 PM
| clear | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.9 m/s7 km/h east-southeast |
1018 hPa | 75 % | 12 °C | 1 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
| 11 PM
5 PM
| clear | 16 °C 16 °C |
0.0 mm | 1.7 m/s6 km/h east-southeast |
1019 hPa | 80 % | 12 °C | 0 % | 0% | 0% | 0% | 0% | |
Noviglio, Republic of Italy - information
State: Republic of ItalyGPS coordinates: 45.3591; 9.0522
Time zone: Europe / Rome
Population: 1 751
Altitude: 104 m
The administrative part:
Something wrong, something missing?
Weather Noviglio, Republic of Italy. Weather forecast Noviglio.
Noviglio - weather nearby - bigger cities
Noviglio - weather nearby - the closest place
Weather searching weather forecast for all cities in the world.
The second option is to search through list of continents and countries.